Як правильно обрати б/у скутер

Природно, коли постає вибір купувати новий скутер або б / у, вирішальним фактором є бюджет. Використанні скутери - дешевше, але і ризик купити скутер, який через пару тижнів доведеться ставити на ремонт, теж є. Але це тільки якщо не дотримуватися рекомендацій, які описані нижче.

Основні критерії підбору скутера

Найголовніше питання, на яке потрібно відповісти собі, навіщо вам потрібен скутер. Чи будете ви возити пасажира, як далеко плануєте пересуватися, чи буде це їзда по міських пробках? Від цього залежить:

  • потужність і об'єм двигуна;
  • наявність заднього сидіння;
  • тип охолодження і т.д.

Якщо покупка призначена для дитини або жінки, це повинен бути малокубовік (50 куб. См.). Для більш активної їзди потрібно кубатура до 125-150 куб. см., а якщо передбачається вичавлювати по-повній, тобто екземпляри від 250 до 600 кубиків (максіскутер).

На що потрібно дивитися при покупці скутера?

Будь-яка поломка може бути усунена. Будь-які запчастини на скутер ви зможете знайти на UAmoto.com. Головне, щоб заміна комплектуючих не була несподіваною неприємністю. Тому перед тим, як заплатити його вартість, необхідно визначити доцільність витрат. Виявити приховані несправності, значить мати «козир», щоб поторгуватися, а також бачити точну картину, у скільки ж обійдеться покупка уживаного скутера.

Екстер'єр скутера

Пластик коштує грошей, і не малих. Якщо мопед тільки пофарбований, це вже може свідчити, що він падав. Наявність подряпин на фарбі навпаки не представляють ніякої небезпеки. Найстрашніше - тріщини, відколи, надщерблені в пластиці. І справа не в тому, що це «всього лише пластик». При падінні може порушитися геометрія, а найдорожчі ремонти поки ще приховані тим же пластиком. Тому продовжуйте огляд.

Вилки і рама

Порушення геометрії рами це небезпека. Це може бути свідченням, що з часом будь-яка її частина просто-напросто лопне під час руху. Якщо тріщин немає, то будьте готові, що гуму скутер буде «жерти». Те ж саме відбувається, коли порушена геометрія вилок.

Перевірте зварні шви. Якщо вони свіжі - НЕ купуйте. Відкажіться від покупки, якщо місця зварювальних з'єднань зафарбовані. Це означає, що рама вже лопнула, але продавець вирішив приховати цей факт. В іншому випадку, коли ви будете їхати з пасажиром, вона може лопнути, а ви відповідно постраждати.

Проводка

Виявити всі несправності електромережі не представляється можливим. Але, необхідно переконатися, що всі прилади справні, і працюють належним чином. Перевіряйте стоп-сигнал, поворотники, ближнє і дальнє світло. При цьому враховуйте кілька особливостей:

  1. Кнопка пуск включає стартер тільки при натиснутому гальмі.
  2. Фара світить тільки при запущеному двигуні (для більшості моделей).
  3. Звуковий сигнал активний при повороті ключа запалювання і без запуску.

Той факт, що ці особливості працюють не так, може свідчити, що проводка або недбало монтувалася на заводі-виробника або перебиралася колишнім власником, причому невмілими руками.

Колеса і амортизатори

Якщо у висячому положенні прокрутити колесо, будуть видні всі «вісімки». Їх наявність - привід поторгуватися, адже безпечно можна їздити тільки на справному скутері. Зверніть увагу на знос гуми і її стан. Порізи, потертості від зіткнень з іншими деталями, тріщини виключені. Сучасна техніка їздить на бескамерній гумі. Стан дисків також має значення.

Амортизатори перевірити можна розгойдавши скутер вгору-вниз. Для цього станьте над ним, візьміться за кермо і ритмічними натисками перевірте, гасять чи амортизатори ваші дії. Покачайтеся сидячи на сидінні. Але головне, перегляньте, щоб на гідравлиці не було потьоків. Якщо витікає масло - свідоцтво того, що скоро доведеться купувати запчастини.

Двигун

Більшість несправностей мотора чутно. Обов'язково попросіть запустити двигун. Не бійтеся, що що-небудь не зрозумієте. Скрегіт, стуки, свист і хрускіт ви зможете відрізнити від звуку нормально працюючого мотора. Мова йде не про вихлоп, а про сам мотор, хоча вихлоп теж повинен бути ритмічний.

На скинутому газі мотор не повинен глухнути. Просадка або закид оборотів неприпустимий. Звук повинен бути рівним і ритмічним «як годинник». Реакція на прокручування ручки газу повинна бути адекватною, а при її поверненні до нормального стану обороти повинні рівномірно впасти. Якщо все нормально, можете обговорювати остаточну ціну. Боятися не варто, бо якщо ви не виявили дефект, в будь-який момент можна купити запчастини на скутер і вирішити всі проблеми за адекватну ціну.

Ваш надійний партнер - Мотобазар України UAmoto.com

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: