Типи шоломів для мотоциклів: Який вибрати в залежності від типу мотоцикла

Вибір шолома для мотоцикліста – це не просто питання стилю, але і важливий аспект безпеки. Різні типи мотоциклів вимагають різних типів шоломів, щоб забезпечити оптимальний захист та комфорт. Ось докладний огляд типів шоломів та рекомендації щодо їх використання в залежності від типу мотоцикла.

Повнолицеві шоломи (Full Face)

Купити шоломи в Україні

Опис: Повнолицевий шолом найкраще захищає голову і шию водія завдяки своєму охопленню всього обличчя та наявності візора, який захищає від вітру та інших елементів.

Використання:

  • Спортивні мотоцикли (Sportbikes): Завдяки високій швидкості та агресивній позиції кермування, повнолицеві шоломи є ідеальним вибором для спортивних мотоциклів.
  • Туристичні мотоцикли (Touring): Для довгих поїздок також рекомендуються повнолицеві шоломи через їхній комфорт та захист від погодних умов.

Модульні шоломи (Modular)

Купити мотошолом в Україні

Опис: Модульні шоломи поєднують у собі характеристики повнолицевих та відкритих шоломів, дозволяючи водію підняти передню частину шолома.

Використання:

  • Міські мотоцикли: Завдяки своїй гнучкості, модульні шоломи підходять для їзди по місту, де часто потрібно розмовляти або швидко щось перевірити.
  • Крузери (Cruisers): Катання на низьких швидкостях на крузерах робить модульні шоломи зручними для водіїв цього типу мотоцикла.

Шоломи відкритого типу (Jet)

Купити шолом Nolan в Україні

Опис: Шоломи відкритого типу захищають голову, але не мають захисту для обличчя. Ці шоломи пропонують більшу видимість і легкість.

Використання:

  • Скутери та мопеди: Для менш швидкісних поїздок на скутерах або мопедах шоломи відкритого типу забезпечують достатній захист.
  • Класичні мотоцикли (Classic bikes): Через їх вінтажний вигляд і повільнішу швидкість, власники класичних мотоциклів часто вибирають шоломи відкритого типу.

Позашляхові шоломи (Off-Road / Motocross)

Купити шолом в Україні

Опис: Ці шоломи мають агресивний дизайн з великим підборіддям та виступом для захисту від сонця. Часто використовуються без візора, з окремими захисними окулярами.

Використання:

  • Позашляхові мотоцикли (Dirt bikes): Для катання по бездоріжжю, позашляхові шоломи є ідеальними через їх вентиляцію та захист від бруду та пилу.
  • Двохцільові мотоцикли (Dual-sport): Ці мотоцикли вимагають гібридного шолома, який поєднує характеристики позашляхових та повнолицевих шоломів.

Шоломи "Адвенчур" (Adventure / Dual-Sport)

Купити мотошолом в Україні

Опис: Адвенчур шоломи є комбінацією позашляхового шолома та повнолицевого, забезпечуючи повітропроникність і захист відкритого візора позашляхових шоломів з комфортом та захистом від погоди повнолицевих моделей.

Використання:

  • Адвенчур мотоцикли (Adventure): Ці мотоцикли призначені для довгих подорожей з можливістю бездоріжжя, тому адвенчур шоломи ідеально підходять.

Важливість вибору правильного шолома

Вибір шолома повинен базуватися не тільки на типі мотоцикла, але і на стилі катання, погодних умовах та персональних перевагах водія. Незалежно від типу шолома, він має бути сертифікованим згідно зі стандартами безпеки, ідеально підходити за розміром та бути зручним для водія.

Заключне слово

Правильно підібраний шолом є запорукою безпечної та комфортної їзди на мотоциклі. Враховуючи свій тип мотоцикла, умови катання та особисті потреби, можна вибрати шолом, який надасть максимальний захист та комфорт. Не забудьте також про правильний догляд за шоломом, що включає регулярну чистку та заміну при пошкодженні або після важкого удару. Будьте безпечні та насолоджуйтеся кожною поїздкою.

 

Дана стаття створена завдяки консультаціям та підтримці менеджерів інтернет-магазину MOTODROM.COM.UA

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: