Як правильно вибрати мотошколу?

«У великому місті особливо складно знайти професіонала ...»

Як відомо, попит народжує пропозицію, і сфера "Мотоциклізм" в цьому питанні - не виняток. За останні 10-15 років помітне зростання інтересу до двоколісної техніки, і це породжує  не малу кількість мотошкіл і приватних інструкторів, готових навчити новачка основам водіння. Але, на жаль, на тлі кількості завжди втрачається якість, де ціною споживання другосортної продукції в даній сфері є життя.

Як не потрапити в халепу при виборі інструктора і мотошколи?

Критеріїв кілька, основні з них:

Вартість.
Інформація коштує дорого, своєчасна - ще дорожче.

Потураючи інтересам своєї внутрішньої «жаби», ви ризикуєте нарватися або на не чесних представників мотоосвіти (крім зазначеної суми за курс, ви зіткнетеся ще з супутніми платежами: збори на паливо, внутрішній іспит в школі, оформлення документів, організація екзамену в МРЕВ, надання мотоцикла на іспит навчання та ін., але вже в процесі навчання), або мотоцикл на самостійне вивчення (до чого призведуть подібні знання - здогадатися не складно; кращим їх результатом стануть ваші цілі кінцівки). У будь-якому випадку ви заплатите двічі. У першому - за приховані витрати, в другому - за пошук іншої мотошколи, де вам грамотно піднесуть інформацію і проконтролюють її правильне сприйняття.

Місцезнаходження та майданчик.
Близькість мотошколи від будинку або роботи, зрозуміло, приваблює, однак уявна зручність, як і «жаба», власне, може зіграти злий жарт. Не лінуйтеся взяти для порівняння кілька варіантів і під'їхати на попереднє знайомство з інструктором і школою:

- Уточніть процес навчання - перепитаєте ще раз про те, що входить у вартість курсу. Скільки триває годин заняття: академічних (45 хв) і астрономічних (60 хв). Чи видається захисне екіпірування - в адекватних школах воно надається безкоштовно.

- Оцініть ситуацію на майданчику - зверніть увагу і на кількість осіб, які навчаються на майданчику одночасно. Чим менше людей, тим якість навчання вища. Ідеальний варіант - індивідуальне навчання, особливо в перші уроки - інструктор буквально ходить поруч з учнем, щоб виключити і поправити всі помилки.

- Візьміть пробне заняття (в мотошколі відповідають за якість свого навчання такі уроки передбачаються або безкоштовно, або за символічну оплату) - при будь-якому навчанні дуже важливий психологічний контакт. Інструктор може бути першокласним пілотом, але не вміти підносити інформацію. Перевірити і приміряти манеру і спосіб подачі навичок можна тільки в процесі навчання.

 Економія часу, безумовно, найправильніша оптимізація витрат, за винятком придбання навичок в сфері підвищеної небезпеки. Не так давно люди босоніж долали кілометри в тязі за реальними знаннями, у вашому випадку, це - кілька десятків хвилин на авто або громадському транспорті. І, можливо, саме ця дорога стане приємним маршрутом для засвоєння навичок на власному мотоциклі.

Опції навчання.
Отримати права - не означає вміти їздити!

Завдання більшості мотошкіл - підготувати до здачі іспиту в МРЕВ, і отримання прав категорії «А».

А далі? Далі - без претензій.

 Сумно ... адже найбільша небезпека чекає зовсім не на майданчику, а безпосередньо в місті. Основні проблеми мотоциклістів в перші сезони виникають насамперед через те, що вони не знають основних принципів водіння по місту: поведінка в трафіку, наявність прихованих загроз, вплив багатьох зовнішніх і внутрішніх факторів на управління мотоциклом. І лише тому, що їм про це ніхто не сказав, і вже тим більше - не показав і не супроводжував ...

Уточніть, чи роблять навчальні міські виїзди інструктори обраної вами мотошколи? Чи викладають техніку екстремального керування мотоциклом? Чи допомагають в освоєнні обраного вами мотоцикла, як транспорту?

Адже в цьому і полягає професіоналізм інструктора - випустити максимально підготовленого міського райдера з чітким розумінням питань безпеки для себе та інших учасників руху.

 Падіння неминучі, але можна уникнути фатальності їх наслідків, а правильний вибір мотошколи визначить, наскільки буде тернистий ваш мотоциклетний шлях.

Ваш надійний партнер - Мотобазар України UAmoto.com

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: