Як обрати перший мотоцикл

Досвідчені байкери рідко потребують порад щодо вибору мотоцикла, але, якщо ви тільки відкрили мотокатегорію в правах і плануєте покупку першого в житті «двоколісного», ці рекомендації вам точно знадобляться.

Потужність

Кожен любитель мотоциклів мріє з шаленою швидкістю їхати по пустельних трасах, розсікаючи вітер і відчуваючи бурхливий викид адреналіну в крові. Забудьте про це. Поки ви тільки починаєте свій мотошлях, ваша техніка повинна бути такої потужності, з якою ви зможете впоратися. Ідеальний варіант - двигун об'ємом 125-200 см3. Важливо також, щоб він був оснащений балансувальним валом, який впливає не тільки на комфорт, але і на довговічність конструкції і на зручність у використанні. До того ж на такому мотоциклі просто приємніше їздити. Інший важливий технічний момент - верхнє розташування кулачкового вала. Якщо не вдаватися в подробиці, такі двигуни більш сучасні і економічні, вони м'якше працюють і мають кращу еластичність і чуйністю, що важливо для новачків.

Вага

Чим легше, тим краще. По-перше, легким мотоциклом простіше керувати, а по-друге, ніхто не застрахований від падінь, особливо початківці. Піднімати завалившийся на бік великий мотоцикл - справа не така проста, як може здатися. Відповідно, для початку вам точно не потрібен чопер або круїзер. Краще звернути увагу на золоту середину - класичні дорожні мотоцикли.

Ергономіка

Один з ключових моментів на перших етапах оволодіння майстерністю їзди на мотоциклі - висота по сидінню. Важливо, щоб при зупинці мотоцикла водій міг стояти, спираючись на обидві ноги, а не тягнутися носком  до дорожнього покриття. При цьому посадка новачка повинна бути прямою і зручною, ніщо не повинно обмежувати ваші рухи.

Ціна

Не варто віддавати всі гроші і брати кредит, щоб купити перший в житті мотоцикл. Як варіант можна подивитися, що пропонують сайти з продажу уживаної техніки, але ми такий шлях не рекомендуємо, оскільки він занадто тернистий, вимагає певних технічних знань або допомоги досвідченого байкера. До того ж незабаром після покупки можуть знадобитися додаткові витрати - на ремонт, нові шини і т.д. Куди краще дивитися на недорогу нову модель з числа, скажімо, «китайців» або «корейців». Вони не тільки в рази дешевше японських і європейських брендів, а й в обслуговуванні менш обтяжливі. Але тут важливо не продешевити - самі бюджетні моделі і оснащені відповідно, і надійність їх може кульгати.

Колір

Що не має критичного значення, але все ж важливий момент - колір вашого першого мотоцикла. Якщо ви віддаєте перевагу спокійним кольорам, на якийсь час краще змінити свій смак і все ж віддати перевагу яскравим, можливо, навіть кричущим кольорам. Чи не для того, щоб показати оточуючим свою неординарність, а для елементарної безпеки. Поки ви недостатньо впевнено почуваєте себе на дорозі, краще, щоб вас було добре видно. І водіям автомобілів, і пішоходам, і колегам-мотоциклістам.

Ваш мотобазар України - UAmoto.com

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: