Який насправді гальмівний шлях мотоцикла?


Теоретично гальмівний шлях мотоцикла зі 100 км / год 40-45 метрів. Але, як то кажуть, нюанс. Крім власне гальмівного шляху, дорогоцінні метри витрачаються на усвідомлення того, що треба щось міняти в житті, на укладку пальців на важіль, а ноги на педаль, на спрацьовування всіх механізмів. В результаті теоретичні 40 метрів перетворюються у вкрай неприємні 70 метрів.

Нижче діаграма ілюструє, як змінюється гальмівний шлях в залежності від швидкості, при середньому уповільненні в 8,5 м / с2, і при середній реакції наїзника.

І це якщо ви на мотоциклі з АБС. Без АБС ймовірність в екстреній ситуації перетиснути гальмо, заблокувавши колеса дуже висока. Зате потім, якщо пощастить, зможете розповідати друзям, як ви вдало «поклали мотоцикл». Але щастить далеко не всім.

Банальний висновок - вибирайте швидкісний режим з урахуванням ймовірності появи інших транспортних засобів. Гальмівний шлях також дуже сильно залежить від виду покриття. На спеціальних треках, коефіцієнт тертя може бути 1,2, на хороших заміських дорогах він уже приблизно 0,8-0,9. Важливо пам'ятати, що чим гірше зачіп, чим менше уповільнення, тим більший відсоток роботи приходиться на заднє колесо. Тому вкрай важливо не забувати про педалі під правою ногою!

Гальмівний шлях з 100 км / год  (Кофіціент та метри гальмування)

асфальт трековий 1,2 ; і 38 м

асфальт дорожній 0,9; і 43,7 м

асфальт гладкий 0,7 ; 56,1 м

бруківка 0,5  ; 78,6 м

 вологий пил 0,3 ; 131 м

лід 0,08; 491 м

Ну і  трохи про вічне.

Хто краще гальмує, автомобіль або мотоцикл. Безумовно правильної і єдиної відповіді немає, все залежить від того який мотоцикл і який автомобіль. Але в середньому, у автомобіля це виходить краще.

Наприклад тест показав що Yamaha R1 може ставати зі 100 км / год за 41 метр, в той час як звичайний автомобіль С класу цілком встигає зробити це за 36 метрів. 

 

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: