Яке екіпірування потрібно для водіїв скутера в Україні?

Почнемо з того, що скутер (мопед) являється транспортним засобом, що має двигун менше 50 кубиків. Згідно із законодавством України ви, як власник скутера повинні мати водійське посвідчення з відкритою категорією А1. Проте багато хто ставиться до скутеру як до велосипеду, оскільки до 2008 року водійського посвідчення і категорії А1 для пересування на скутері не було потрібно точно як на велосипеді, тому на скутері до 2008 року як і на велосипеді захист ніхто не одягав (ну хіба що крім любителів тріалу).

Велосипед і скутер це різні речі, і купувати екіпіровку для їзди на скутері просто необхідно. Тим не менш водій, який має відповідну категорію, обов’язково здає теоретичний іспит, а також екзамен з навиків водіння, що забезпечує усвідомлення кожного в такому понятті, як «безпека руху». Саме тому у 2008 році був прийнятий закон щодо категорії А1. Адже на той час суттєво збільшилась кількість аварійних ситуацій, які були пов’язані саме із незнаннями скутеристів елементарних правил дорожнього руху.

В законодавстві України обов’язковою вимогою до водія скутера, для пересування проїзними частинами загального користування на водієві скутера, а також на пасажирі є наявність захисного шолома, проте ми радимо поставитися до захисту більш ґрунтовно.

Сам скутер коштує недорого у порівнянні із іншою мототехнікою. Тому на екіпірування ви як водій скутера затратите  суттєво менше коштів ніж водії наприклад мотоцикла.

Почнемо із Шолома

Тут два варіанти, шолом відкритого типу або інтеграл .

З інтегралом одна особливість. Його прийдеться знімати, як вам захочетеся випити кави чи будь-який інший напій коли заїдете на заправку , чи зупинитись і розмовляти зі своїм другом чи знайомим. Тому більшість скутеристів зупиняють свій вибір на відкритому шоломі, який прийдеться знімати суттєво рідше.


Куртка

Задля максимальної вашої безпеки куртка для скутера необхідна завжди. Повинна мати захист плечей та ліктів, щоби у разі падіння відбулись тільки царапинами на куртці, але не на вашій шкірі. Оскільки посадка на скутері відрізняється ніж на мопеді чи мотоциклі, то і куртка може бути довшою. Обов'язково щоби на куртці були присутні всвітловідбиваючі елементи, оскільки в темну пору доби ви будете максимально замітними.

Штани

Через те, що скутерист на відміну від мотоцикліста при поворотах не контактує із дорожнім покриттям взагалі через особливість конструкції скутера, а також через невелику швидкість. Особливих вимог для захисту ніг немає. Тут вже ваш вибір, звісно мотоштани чи звичайні наколінники не помішають, які захищатимуть ваші ноги суттєво краще в разі ДТП.

 

Рукавиці

От на рахунок рукавиць то обов’язково задумайтесь. Навіть при незначному падінні зі скутера  рукавиці із мінімальним захистом допоможуть не тільки вам не пошкодити руки, а також від бруду, якщо ви попали під дощ.

Взуття

Тут все просто обирайте будь-яке зручне для вас. Звісно не тапочки і не сандалі чи в’єтнамки, взуття одівайте відповідно до погоди, якщо прохолодно то звісно отрібно тепліше взуття, а на жарку погоду, таке яке має хорошу вентиляцію.

Отже, для водія скутера з екіпіровки ми рекомендуємо мати обов’язково шолом, куртку, рукавиці, а також захист колін за власним бажанням.

Дана інформація зібрана для вас на основі того, які травми найчастіше отримують водії скутера, і яке екіпірування може від них вберегти, а також від досвідчених водіїв скутера.

Тепер я мабуть скажу Вам пару слів про те, коли Ви їдете на скутері не один. Саджаючи до себе приятеля, дівчину або кого-небудь ще - Ви несете повну відповідальність за цю людину. Тобто якщо «другий номер» їде з Вами без захисту, не дай бог падає зі скутера (при ДТП або нетверезому стані) і розбиває собі голову - вся відповідальність за його життя лягає на Вас. Врахуйте це коли будете брати на скутер пасажира.

Вдалих вам поїздок із задоволенням, адже світ із шолома виглядає зовсім по іншому!!!

Купляй  у офіційного представника продукції MOTUL масло та засоби догляду для свого скутера https://motodrom.com.ua/

Telegram канал https://t.me/MOTUl_moto_auto

Instagram https://www.instagram.com/motul_franyk/

Viber, Whats App, Telegram тел. +380992638596

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: