Як виїхати з бездоріжжя без лебідки, якщо ви застрягли ?


Є кілька способів виїхати з бруду, використовуючи лише підручні матеріали, або зовсім без них:

 1. Розгойдування квадроцикла чи мотовсюдихода;
 2. Виїзд з колії за допомогою домкрату;
 3. Дошка або палиця на колесі (додаткові грунтозацепи);
 4. Трос і м'язова сила (найпростіші блоки з мотузок);
 5. Гвинт архимеда (найпростіша лебідка з троса і брухту / лопати).

Спосіб перший: розгойдування квадроцикла чи мотовсюдиходу

Це найпростіший спосіб, який повинен використовуватися в першу чергу. Розгойдування ефективно тільки в тих випадках, коли квадроцикл застряг одним або двома колесами в невеликій ямі і не сів «на черево». Порядок дій залежить досвіду водіння і наявності помічників.

З «механікою» потрібно діяти наступним чином:

 1. Включити першу передачу, почати рух;
 2. Як тільки квадроцикл досягне крайньої точки (колесо почне пробуксовувати), натиснути на зчеплення та не відпускати і по інерції почати рух назад;
 3. Як тільки квадроцикл знову досягне крайньої точки, відпустити зчеплення і на першій передачі, почати рух вперед;
 4. Повторювати пункти 2-3 до того моменту, поки квадроцикл за рахунок придбаного імпульсу не вибереться з ями.

Для квадроциклів з коробкою-варіатором підійде тільки модифікований другий спосіб:

 1. Перевести селектор КП в позицію «D», почати рух;
 2. При досягненні крайньої точки переключитися на нейтраль ( «N»), і дати квадроциклу скотитися під власною вагою;
 3. У нижній точці знову переключитися на «D» і почати рух;
 4. Повторювати пункти 2-3 до тих пір, поки ви не зможете виїхати з бруду.

Якщо ви їдете в компанії, то покличте своїх родичів або друзів на допомогу - нехай вони підштовхнуть вас в такт розгойдування. Зусилля помічників збільшать імпульс, що дозволить швидше вибратися з ями.

Також ефективність способу можна підвищити, якщо яму заповнити гілками, камінням та іншими предметами. Можна підкидати каменів в яму кожен раз, коли колесо буде виїжджати з неї, однак для цього необхідний помічник.

 

Спосіб другий: гілки і домкрат

Цей спосіб слід застосовувати в тих ситуаціях, коли ви сіли на днище в колії або в глибокому м'якому грунті, і колеса просто не мають точки опори. Щоб визволити квадроцикл, потрібно використовувати домкрат, гілки, дошки та інші підручні матеріали. Тут все досить просто:

 1. Підкласти під місце установки домкрата дошку або гілки - зробити майданчик, щоб домкрат сам не заглибився в грунт;
 2. Підняти ведучі колеса так, щоб днище не зачіпало грунт;
 3. Підкласти під колеса гілки або дошки, також слід викласти «доріжки» з гілок, щоб ви могли виїхати з колії або ями.

Найбільш просто цей метод можна застосовувати до легкої техніки, під важкі машини доведеться підкладати досить багато гілок або дощок, а в деяких випадках цю операцію доведеться виконувати кілька разів, поки не вдасться подолати складну ділянку дороги.

 

Спосіб третій: дошка на колесі

Якщо складна ділянка дороги має велику протяжність, а розгойдуванням або за допомогою гілок вибратися з багнюки не вдалося, потрібно використовувати саморобні грунтозачепи - їх роль може грати уламок дошки або палиця. Причому можливі два варіанти.

Поперечний грунтозачеп. В цьому випадку необхідно взяти не дуже довгу палицю або дошку - на 30-50 см ширшу за покришку. Дану палицю мотузкою, скотчем або на крайній випадок шнурками міцно прив'язати до шини. Потрібно стежити, щоб з внутрішньої сторони палиця не дряпала арку колеса, з зовнішньої сторони довжина палиці може бути збільшеною. Можна прив'язати палиці на обидва ведучі колеса.

Радіальний грунтозачеп. В цьому випадку необхідно взяти дошку або палицю, довжина якої трохи більше діаметра колеса з покришкою. Цю палицю прив'язати точно по радіусу колеса так, щоб вона з обох сторін на 5-10 см виступала за покришку. Щоби палиця не дряпала кузов, під неї необхідно підкласти дві інших палиці чи інші предмети (та хоча б пластикові пляшки).

Такі грунтозацепи підвищують зчеплення колеса з грунтом, і дозволяють вибратися навіть із найскладніших ділянок дороги.

Спосіб четвертий: тільки трос і м'язова сила

При наявності троса і надійної опори можна виготовити найпростіший засіб для порятунку.

Перший засіб - це трос, натягнутий між автомобілем, квадроциклом чи мотовсюдиходом і деревом або інший опорою. Трос необхідно натягнути з великим зусиллям, щоб він не провисав. Тепер потрібно трос потягнути убік і в його середній частині - створене таким чином зусилля буде досить великим, щоб витягнути квадроцикл на кілька сантиметрів з бруду. Трос трохи ослабне - його необхідно знову натягнути і повторити описане вище. Так поступово вдасться витягнути техніку на твердий грунт.

Друге засіб виглядає складніше - по суті, це блок, зібраний тільки з одного троса. Для роботи такого блоку необхідна опора у вигляді дерева або стовпчика. Принцип його дії зрозумілий з малюнка.Спосіб п'ятий: архимедів гвинт і інші сурогати лебідки

Якщо ви міцно загрузли в багнюці, а у вас в кофрі крім троса є лом або лопата, а також звичайний гвинтовий домкрат, то можна спробувати вибратися з допомогою одного з трьох варіантів найпростішої лебідки.

 

Найпростіший варіант вимагає лише троса, монтування або міцної палиці, і наявності перед квадроциклем дерева (або іншої міцної опори). Трос необхідно скласти вдвічі, з одного боку обернути навколо дерева, а з іншого боку зачепити за квадроцикл. Приблизно в середині троса пропустити лом / палицю, і почати обертати її - трос поступово буде закручуватися, його довжина буде скорочуватися, і створюваного зусилля буде досить для витягування з бруду автомобіля.

 

 

Ще один варіант вимагає тільки троса і домкрата. Домкрат необхідно уперти про надійну опору (найкраще камінь чи палицю, але в крайньому випадку можна зробити поглиблення в грунті), а на його рухомої частини закріпити кінець троса. При підйомі домкрата ви будете поступово витягатися з бруду, при одному повному підйомі домкрата ви переміститесь на 25-30 см.

Третій спосіб вимагає тільки троса, залізного брухту або лопати, і монтування. Лом або лопату необхідно міцно заглибити в грунт, на вільному кінці троса зробити петлю, цей кінець обмотати навколо брухту або сталевої частини лопати. Трос необхідно протягувати над самою землею. У петлю вставити монтировку, і, використовуючи її в ролі важеля, почати намотувати трос на брухт / лопату. Ця конструкція називається архімедовим гвинтом, вона має досить високу ефективність і допомагає витягнути з бруду навіть важкі автомобілі чи мотовсюдиходи

     Більшість із зазначених способів дозволяють самостійно виїхати з бруду без лебідки тому вдалих вам поїздок по бездоріжжі.

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: