Правильна "консервувація" мототехніки

У зимовий період недостатньо просто залишити мотоцикл в гаражі - в цьому випадку навесні ви гарантовано зіткнетеся з поломкою свого двоколісного друга. Тому необхідно провести цикл підготовки мотоцикла до зими - простіше кажучи, законсервувати його. Це дозволить уникнути негативного впливу корозії на метал, оберегти акумулятор від розрядки і так далі.

Підготовка мотоцикла до консервації

Якщо ви плануєте тримати мотоцикл у дворі або під відкритим небом - всі приготування не мають сенсу, так як низькі температури і волога зроблять свою справу. Це автомобіль можна взимку тримати під відкритим небом - взимку він все одно заводиться і прогрівається.

Для зберігання мотоцикла необхідний сухий і провітрюваних гараж. Якщо у вас немає свого гаража - можна звернутися до друзів або знайомих, мотоцикл не займає багато місця і цілком може поміститися в одному приміщенні з автомобілем.

Як законсервувати мотоцикл на зиму, інструкція:

 1. Перед консервацією добре вимийте мотоцикл, бажано зі спеціальним шампунем.
 2. Обробіть кузов і поверхні восковим полиролем для мотоцикла .
 3. На всі металеві поверхні нанесіть WD-40. Цей спрей витіснить залишки вологи і забезпечить захисний шар, що протидіє корозії.
 4. Гумові трубки і шини обробіть силіконовим спреєм . Для сідла краще застосовувати вологовідштовхувальний спрей або поліроль для шкіри.
 5. Злийте старе масло з картера і залийте свіже масло. Старе масло з часом почне розкладатися на фракції, що буде осідати вниз і при запуску вони потраплять в систему і заб'ють патрубки.
 6. Щоб знизити навантаження на центральну вилку і амортизатори, поставте мотоцикл на центральну опору.
 7. Раз в пару тижнів провертайте кік-стартером поршні двигуна - це забезпечить регулярну змазку елементів поршневої групи. Якщо такої можливості немає, то викрутити свічки і залити в кожен циліндр трохи масла (до 5-6 грам). Використовувати потрібно точно таке ж моторне масло для мотоцикла , що заливається в картер. Після того, як масло буде залито, вкрутіть свічки назад і пару раз проверніть поршні стартером.
 8. Залийте повний бак бензину - з часом він випаровується навіть в закритому баку, що може привести до пересихання внутрішньої поверхні трубок паливної системи. Перед запуском мотоцикла в новому сезоні бензин потрібно буде повністю злити і заправити свіжим, так як він буде частково розкладеним. Ця проблема може бути вирішена додаванням в бак стабілізатора бензину .
 9. Закупорте за допомогою пластикового пакета (або тряпки) вихлопний отвір вихлопу - це буде перешкоджати проникненню вологи всередину вихлопної системи.
 10. Не залишайте шини накачаними повністю - краще спустити тиск в них, щоб віно становив хоча б 50-60% від необхідного.
 11. Для зберігання використовуйте спеціальний чохол для мотоцикла , але так, щоб внизу залишилося отвір для вентиляції повітря. Поліетилен не рекомендується використовувати, так як при низьких температурах у нього підвищується адгезія і він може прилипнути до фарби.
 12. Зніміть з мотоцикла акумулятор. Якщо гараж теплий, то його можна залишити там, але краще забрати акумулятор в квартиру і хоча б раз на місяць заряджати, щоб електроліт не втратив своїх властивостей.
 13. Не можна зливати з системи масло і охолоджуючу рідину!

Якщо зберігати мотоцикл в гаражі немає можливості, обов'язково перевірте, що за рідина знаходиться в системі охолодження. Якщо в рідині присутнія вода - злийте її і залийте якісний мото-антифриз , щоб при низькій температурі волога не замерзла і не розірвала трубки. 

✅ Замовити:

Купляй  у офіційного представника продукцію MOTUL для консервування мототехніки https://uamoto.com/shop/motul

Facebook https://www.facebook.com/motulmotodrom

Або за телефоном +380992638596 (Viber, WhatsApp, Telegram)

Безкоштовна доставка по Україні для замовлень від 500 грн. ✅

Поділитись у соц. мережах
Вас може зацікавити:
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: