Як отримати водійське посвідчення для мотоцикла чи скутера : повний алгоритм дій

У власників чотириколісного транспорту ніколи не виникає питань про необхідність отримання водійського посвідчення, чого не скажеш про водіїв мотоциклом і скутерів. Найчастіше серед них побутує думка, що для управління двоколісним транспортом права не потрібні. Однак воно помилкове.

Адже всім відомо, що існують різні категорії посвідчення водія. В даному випадку, право керувати мотоциклом, дає посвідчення категорії "А" або "А1". Обидві категорії можна отримати з 16 років. Відзначимо, що категорія прав залежить не від назви, а від характеристик техніки. Наприклад, якщо скутер оснащений двигуном до 50 куб.см, то для його управління потрібна категорія "А1", а якщо в ньому встановлений мотор понад 50 куб.см, то вже потрібні права категорії "А".

Для того, щоб отримати водійське посвідчення на керування мототехнікою необхідно:

  • знайти автошколу (перелік акредитованих шкіл можна подивиться тут https://uamoto.com/motoshkoly );
  • пройти навчання в автошколі (для цього потрібен пакет документів: паспорт, ІПН, медична довідка форми 083 / у, кольорова фотографія 3,5х4,5 см);
  • здати іспит і отримати свідоцтво про закінчення навчального закладу;
  • звернутися в сервісний центр МВС (перелік центрів можна подивитися тут );
  • здати іспит в СЦ МВС (він складається з теоретичної та практичної частини);
  • отримати водійське посвідчення (документ видається на місці і обійдеться ця процедура в 245 гривень).

Відзначимо, що перше водійське посвідчення видається строком на 2 роки з обмеженням перевищення швидкості в 70 км / ч. Після закінчення цього терміну його потрібно обміняти на постійні права. Без проходження додаткових іспитів це можна зробити якщо за вказаний період було отримано не більше двох постанов про порушення ПДР. У разі наявності трьох і більше постанов обмін прав здійснюється тільки після повторного проходження теоретичного і практичного іспитів.

Якщо ж протягом двох років права були вилучені, то вони більше не повертаються. Для їх отримання потрібно буде знову пройти всі етапи, включаючи навчання в автошколі.

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: