Обираємо моторне масло правильно?

Рано чи пізно, кожен мотовласник починає задумуватися на тему «Яке ж моторне масло обрати?»

На що звернути увагу при виборі моторного масла?

Очевидно, що в першу чергу варто зазирнути в інструкцію до мотоцикла, або скористатись підбором на офіційному сайті MOTUL . Саме там автовиробники та мотовиробники співпрацюючи із компанією MOTUL сформували необхідний список мастил для вашої техніки.

https://www.motul.com/ua/uk/lubricants

Здавалося, далі потрібно лише обрати в’язкість і вуаля, та… Є декілька важливих підводних каменів.

Як тоді обирати?

Існують певні загальні рекомендації щодо вибору кращого продукту, зважаючи на технічні особливості конкретних двигунів, автомобілів та їх стан:

1) Двигуни які не оснащені сажовими фільтрами.
Для бензинових та дизельних двигунів, не оснащених сажовими фільтрами, доцільніше застосовувати масла, створені за класичною рецептурою з високою зольністю та добрими миючими властивостями.

2) Двигуни які оснащені сажовими фільтрами.
Наявність в автомобілі сажового фільтра вносить свої корективи у вибір необхідного масла – воно має бути низькозольним (масла категорії ACEA C)

3) В’язкість моторного масла
Варто бути обережним з в’язкістю, особливо з «тридцятками»: 0W-30, 5W-30, 10W-30. Масла цієї групи в’язкості можуть дуже суттєво відрізнятися за своїми фізичними властивостями. Зокрема, за параметром високотемпературної динамічної в’язкості HTHS. Ця в’язкість прямо не вказана на каністрі масла, однак зашифрована у специфікаціях ACEA та ILSAC.

 

Про в’язкість моторних масел

Що саме означають чарівні цифри на каністрі? Перше число (0W, 5W, 10W) позначає холодну в’язкість масла. Чим це число менше, тим рідкішим є масло в мороз, тим швидше прокачується по системі, забезпечуючи надійне змащення в парах тертя (особливо це актуально для розподільчих валів та гідравлічних систем зміни фаз газорозподілення, що знаходяться на максимальному віддаленні від масляного насосу). Друге ж число (20, 30, 40 тощо) позначає в’язкість масла при 100°С – при робочій температурі.

Густіше – краще?

Здавалося б, густіше масло має забезпечувати надійніше змащення та міцнішу масляну плівку. Але в реальних умовах роботи двигуна принцип «чим густіше – тим краще» не працює. Двигуни розробляються інженерами для роботи з певними мастильними матеріалами, що мають визначені властивості. Більша в’язкість (особливо така, що виходить за рекомендовані виробником техніки норми) не забезпечує кращий захист від зносу, а може призвести навіть до зворотних результатів.

Збільшення густини моторного масла призводить до зменшення швидкості його циркуляції, гіршого відбору тепла від поверхонь тертя, збільшення внутрішніх втрат двигуна на подолання «міцної масляної плівки» та зростання температури масла.

Так, зміна масла з в’якості 5W-30 на 5W-40 може призвести до зростання робочої температури масла на 10 – 15 градусів. А це, в свою чергу, може вивести температуру масла за межі робочої, призвести до збільшення ризику коксування та утворення високотемпературних відкладень.

Заміна ж малов’язкого масла 5W-30 A5/B5 на 5W-40 класичної рецептури A3/B4 може, крім того, викликати неправильну роботу гідравлічних систем двигуна (систем натяжіння ременів чи ланцюгів, систем зміни фаз газорозподілення тощо).

Певні особливості у виборі моторного масла також вносять фактичний фізичний стан двигуна (але справа тут зовсім не в «переході на напівсинтетику» – це не має жодного сенсу) та особливості його конструкції, що теж може вносити певні корективи як щодо в’язкості масла, так і специфікацій й допусків (зокрема, це стосується двигунів опозитної конструкції).

Підсумок та рішення

Викладені вище поради – лише частина необхідних критеріїв, які варто враховувати при підборі. Для отримання рекомендацій Телефонуйте або пишіть, і наші спеціалісти допоможуть обрати найкращий продукт саме для вашого автомобіля чи мотоцикла.

✅ Замовити:

Купляй  у офіційного представника продукції MOTUL https://uamoto.com/shop/motul

Facebook https://www.facebook.com/motulmotodrom

Або за телефоном +380992638596 (Viber, WhatsApp)

Безкоштовна доставка по Україні для замовлень від 500 грн.

 

 

 

 

 

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: