Види коробки передач в скутерах і мопедах (переваги та недоліки)


Сьогодні практично неможливо обійтися без транспорту, але не кожен може собі дозволити машину, та й постійні пробки на дорогах роблять її не особливо прийнятним способом дістатися на роботу.

В цьому випадку вам зможе допомогти мопед або скутер. Використовуючи їх, ви не тільки економите час, але також економите і паливо, яке дорожчає з кожним днем. Оскільки сьогодні більшість байкерів починають свій шлях саме зі скутера чи мопеда, ми вирішили допомогти у виборі коробки передач у даних видів транспорту та обов'язково розглянемо їх переваги та недоліки.

На сьогодні коробки передач у скутерах та мопедах бувають:

  1.  З педалями та коробкою передач.
  2. Коробка передач з автоматичним відцентровим зчепленням
  3.  Автоматична коробка передач із клиноремінним варіатором
  4.  Комбінована трасмісія з центробіжним зчепленням та ланцюгом.

Коробка передач із педальним приводом

Цей варіант максимально схожий з велосипедом, так як має такий же педальний привід, ланцюгова передача якого також передається на заднє колесо. Також на втулці заднього колеса розміщені муфта і гальмо. На лівій ручці мопеда є спеціальний важіль, який відповідає за зчеплення.

Переваги: Легкість в ремонті, наявність педалей, в разі закінчення пального чи поломки двигуна можливо продовжити рух, гарні ходові якості на нерівній дорозі.

Недоліки: Ненадійна конструкція, можливість зіскакування ланцюгового приводу, низька продуктивність, можна обпектись об деталі, які нагріваються.

Коробка передач з автоматичним відцентровим зчепленням  

Практично всі внутрішні деталі в такому мопеді ховаються під пластиковим елементом. Це зроблено для того, щоб уникнути опіків при контакті з механізмами, які нагріваються. На кермі ми можемо бачити всі прилади для керування транспортним засобом. Важелі зчеплення тут не потрібні, адже для початку поїздки потрібно лише додати газу.

Переваги: простота користування, хороші ходові якості, неможливо обпектись, оскільки деталі захищені пластиком, довговічна.

Недоліки: Неможливо переключити передачу при прискоренні, потрібно відпустити газ і тоді дочекатись певних оборотів, щоби здійснити переключення, відволікання уваги на переключення передач, ремонт такої трансмісії влетить в «копієчку»

 

Трансмісія  з автоматичною коробкою передач (варіатором)

Клиноремінний варіатор є головною складовою такого мопеда, який і грає роль автоматичної коробки передач. Така система досить надійна, має тривалий термін експлуатації та витримує пробіги на великі відстані. Нерівна дорога не стане перешкодою для мопеда і при цьому забезпечить безпеку поїздки. Варіатор це, мабуть, ідеальне рішення для скутерів з малої кубатурою двигуна.

Переваги: Легкість у використанні. Це мабуть самий важлива перевага яким володіє варіатор скутера. Оскільки скутер оснащений варіатором не вимагає участі людини для своєї роботи, це значно спрощує управління. Не потрібно турбуватися про зчеплення і перемикання передач.

  • Старт з місця дуже легкий, потрібно лише повернути ручку газу. Особливо ця перевага помітна в міських умовах, де багато світлофорів
  • Плавність роботи. Оскільки варіатор скутера не володіє фіксованими точками перемикання, він працює і плавно без різких ривків. Скутер з варіатором не глохне при зупинках і швидше стартує.
  • Точність роботи. Правильно налаштований варіатор скутера забезпечить ідеальне співвідношення робочих радіусів переднього і заднього шківів, чого не зможе зробити жодна ступінчаста коробка передач.
  • Простота. Варіатор скутера гранично простий пристрій. А мінімальна кількість рухомих частин сприяє більшій надійності.
  • Саме тому КПП варіатор присутній на більшості скутерів в рахунок своєї простоти та надійності

Недоліки: хоча всі елементи варіатора надійні, найслабшою ланкою являється ремінь, яки боїться попадання вологи, піску та каміння і потребує частішої заміни, ну і обрив ременя ніхто не виключав.

Комбінована трасмісія з центробіжним зчепленням та ланцюгом

Передача складається з двох зірочок, роликового ланцюга і двох адаптерів. Головна зірочка закріплена на барабані відцентрового зчеплення. Коли двигун заглушений або працює на холостому ходу, барабан не пов'язаний з цапфою колінчастого валу. Коли ви підвищите обертів колінчастого валу двигуна, колодки зчеплення, розташовані на цапфі, розійдуться і завдяки силі тертя передадуть крутний момент на барабан зчеплення і горловну зірочку ланцюгової передачі. Ведуча зірочка жорстко закріплена на валу редуктора заднього колеса

Перваги: включає всі переваги автоматичної КПП варіатора

Недоліки: високовартісний ремонт, часта заміна мастила в КПП, при розриві ланцюга заміна кришки варіатора.

Отже, ми розглянули основні види коробок перемикання передач та визначили головні переваги і недоліки кожного типу, проте дати однозначну відповідь, яка хз них буде краще всіх, неможливо. Якщо оберете педальний привід чи з коробкою передач, то у тому випадку, якщо ви колекціонер раритетної техніки,автоматична коробка зі зчепленням буде комфортна там, де є поїздки по бездоріжжі, варіаторна КПП матиме хорошу тягу на "низах" і гарну динаміку їзди що є незамінною перевагою в міських умовах,а комбінована трасмісія з центробіжним зчепленням та ланцюгом дозволить подорожувати з комфортом і за містом.  Кожна КПП ідеальна в своєму діапазоні завдань, і вибір коробки передач, яким буде оснащений ваш двоколісний друг, тільки за вами. Враховуйте як саме і де будете їздити на своєму скутері чи мопеді і вибирайте відповідно до ваших побажань. 

✅ Замовити або уточнити деталі тут Мотодром сервіс

Замовити: Масло для скутера MOTUL Scooter Expert 4T SAE 10W40,

Антифриз MOTUL MOTOCOOL FACTORY LINE

Прокат скутера тут MotoprokatBest

Купляй  у офіційного представника продукції MOTUL https://uamoto.com/shop/motul

Facebook Мотодром Сервіс

Або за телефоном +380992638596 (Viber, WhatsApp, Telegram)


Безкоштовна доставка по Україні для замовлень від 500 грн. ✅

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: