Види коробки передач на квадроциклах та мотовсюдиходах


Всюдиходи чи квадроцикли мають різні типи трансмісій, залежно від типу квадроцикла та для чого він в основному використовується. Найосновніші типи трансмісій - це автоматична та механічна. Якщо ви новачок і у вас "горять" очі за покупкою квадроцикла, чи ви вже байкер з досвідом завжди варто обрати техніку мотоцикл чи квадроцикл із тим типом КПП, який найбільше підходить до виконання певних завдань. Саме тому ми зібрали для вас переваги та недоліки і види КПП на квадроциклах, що допоможе вам краще зрозуміти, який квадроцикл чи мотовсюдихід за типом КПП обрати саме для себе.

Механічні коробки передач

Багато квадроциклів мають механічну коробку передач, особливо спортивні. Вони працюють так само, як механічна коробка передач на мотоциклі і використовуються на квадроциклах виключно за своєї надійності та простоти. Зміна передач вручну, перебуваючи на квадроциклі, дозволить водієві мати більше контролю і може допомогти підтримувати частоту обертання двигуна в найкращому діапазоні, щоб отримати максимальну потужність, коли у вас є тяга або менша потужність.

Переваги механічної трансмісії на квадроциклі

 1. Легко відремонтувати та замінити робочі вузли
 2. Полегшує поворот або вихід з повороту, завдяки тому, що пілок керує увімкненням передачі. Коли ви різко повертаєте, не бажано щоби трансмісія переключилась на іншу передачу, оскільки це може порушити ваш баланс.
 3. Навчитися перемикати передачі на квадроциклі трохи легше, ніж навчитися перемикати передачі на мотоциклі, тому що вам не доведеться турбуватися про те, щоб тримати квадроцикл в рівновазі, оскільки він має 4 колеса . Все інше приблизно те саме.
 4. Механічні коробки передач вимагають використання одночасно зчеплення, дросельної заслінки та важеля перемикання передач. Вам також може знадобитися одночасно застосувати гальмо, якщо ви знаходитесь на пагорбі.
 5. Гальма на цих квадроциклах такі ж, як і на мотоциклі; задній гальмо приводиться в дію за допомогою правої ноги і переднє гальмо управляється правою рукою.
 6. Більш легке керування в умовах бездоріжжя
 7. Рух в економічному режимі
 8. Недороге обслуговування

Недоліки МКПП:

 1. Незручність управління в складному міському режимі
 2. Для впевненої їзди вимагає певних навиків

 

Варіаторна коробка передач

Найбільш поширений тип передачі на квадроциклах чи мотовсюдиходах (ATV, UTV) є безступінчата коробка передач або варіатор. Безступінчаста коробка передач - це система шківів та ременя, яка існує довгий час. Варіатор має декілька різних прізвиськ, таких як беззмінна передача, одношвидкісна передача, безступінчаста передача, передача шківа або трансмісія.

 Автоматична коробка передач виконує всю роботу за вас, як правило, у потрібний час. Багато утилітарних квадроциклів мають автоматичну коробку передач, яка дозволяє зосередитись на інших речах, таких як буксирування, оранка, перевезення тощо.

Автоматичні коробки передач працюють так як на автомобілі, а деякі з них навіть мають важіль для приводу або перемикання передач на понижений тип для кращої тяги. Основа заснована на відцентровій силі, де сила, що віддаляється від центру об'єкта що обертається, зростає зі збільшенням швидкості обертання.

Переваги варіатора:

 1. Комфорт і зручність управління
 2. Здатність міняти передачі при повній потужності двигуна
 3. Плавність ходу під час перемикання передач
 4. Захист деталей двигуна від перевантажень при виборі невірної передачі
 5. Перебуваючи в приводі, квадроцикл рухатиметься набагато швидше, але не матиме такої потужності, якщо рухатись повільно.
 6. При пониженій передачі максимальна швидкість значно зменшується, але потужність значно збільшується, що дозволяє більше буксирувати або тягати.
 7. У багатьох молодіжних квадроциклах є автоматична коробка передач, що полегшує типово новому мотоциклісту більше зосередитися на керуванні квадроциклом, а не намагатися перемикати передачі.

Недоліки варіатора:

 1. Несумісність з потужними моторами
 2. Вартість обслуговування і ремонту
 3. Велика кількість датчиків впливають на роботу CVT
 4. Чутливість до тяжких дорожніх умов
 5. Найслабшою ланкою являється ремінь, який найчастіше виходить з ладу при частих перенавантаженнях, і потребує заміни

 

Гідротрансформаторна коробка передач

Гідростатична трансмісія - це рідинна енергосистема з плавним регулюванням, незалежно від частоти обертання двигуна . У цьому сценарії двигун квадроцикла чи мотовсюдихода працює на гідравлічному насосі, який називається осьово-поршневим насосом, що має кілька поршнів у круглому масиві, і сидить в так званій тарілці . Коли оператор використовує педаль приводу, пластина обертається в одному напрямку і створює потік гідравлічної рідини до трансмісії. Цей контроль тиску рідини - це те, що дає вам можливість їхати вперед транспортним засобом. Коли ви відпускаєте педаль, квадроцикл зупиняється так само, як це робить трактор. Коли водій хоче поїхати назад, ця пластина обертається у протилежному напрямку, створюючи протилежний потік гідравлічної рідини, ефективно забезпечуючи рух без ривків квадроцикла. Гідравлічне масло зазвичай знаходиться в замкнутому середовищі масляного контуру, тому воно створює дуже низький технічний знос для трансмісії.

Переваги гідротрансформаторної коробки передач

 1. Комфорт і зручність управління
 2. Здатність міняти передачі при повній потужності двигуна
 3. Плавність ходу під час перемикання передач
 4. Захист деталей двигуна від перевантажень при виборі невірної передачі
 5. Перебуваючи в приводі, квадроцикл має повну потужність у всіх діапазонах.
 6. Легко відремонтувати та замінити робочі вузли
 7. Легке керування як в умовах бездоріжжя так і на шосе
 8. Рух в економічному режимі

Недоліки гідротрансформаторної коробки передач

 1. Вартість технічного обслуговування
 2. При їзді по бездоріжжю легко пошкодити вузол приводу

Отже, ми розглянули основні види коробок перемикання передач та визначили головні переваги і недоліки кожного типу, проте дати однозначну відповідь, який агрегат буде краще всіх, неможливо. Якщо оберете механічну КПП то виключно для заняття спортом чи крос-кантрі поїздок, варіаторна КПП матиме хорошу тягу на "низах" таким чином отримаєте робочого "коника", гідротранформатор вигідний виключно в міських умовах чи в приміщеннях (наприклад складах) оскільки має рівномірний діапазон роботи.  Кожна КПП ідеальна в своєму діапазоні завдань, і вибір коробки передач, яким буде оснащений квадроцикл, тільки за вами. Враховуйте завдання які ви збиратиметесь виконувати на своєму мотовсюдиході чи квадроциклі і вибирайте відповідно до ваших побажань. 

 

✅ Замовити, уточнити деталі, відремонтувати тут Мотодром сервіс

Замовити: MOTUL ATV-UTV EXPERT 4T 10w40

MOTUL ATV SXS POWER 4T SAE 10W50

Купляй  у офіційного представника продукції MOTUL https://uamoto.com/shop/motul

Facebook Мотодром Сервіс

Або за телефоном +380992638596 (Viber, WhatsApp, Telegram)

 

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: