Вибір мотоекіпіровки: поради початківцям


Чимало випадків смішних відбувається при спілкуванні з клієнтом, який прийшов купувати мотоекіпіровку. Постараємося в рамках нашого ресурсу підняти рівень освіченості початківців мотолюбителів вперше зіткнулися з купівлею мотоекіпіровки, щоб ніхто не розчаровувався купивши високі кросові мотоботи для поїздок на новенькому "літрі", щоб не засмучувалися не знайшовши захист спини з металу і не пропустили весь мотосезон в пошуках мотошлема вагою 900 грам до 1000 грн.

Реальний випадок: людина купила "спортбайк", вибирає мотоботи. В інтернеті прочитала, що потрібно дивитися високі. В результаті зупиняє вибір на найвищих, але не тих високих. У чому тут справа - найвищі це боти для мотокросу, вони не підходять для їзди по місту через високу жорсткість, особливостей підйому стопи і вони не вентилюються.

Реальний випадок: вибираючи мотокуртку клієнт дивиться на захисні вставки, пробує їх на жорсткість і питає: "є що-небудь по-жорсткіше?" У чому тут справа - захист м'яка не тому що виробник заощадив. Ввесь вбудований захист сертифікований, м'який захист краще "гасить" удар, жорсткого захисту не буває.

Реальний випадок: клієнт приходить із запитом "купити мотошлем до 1000 грн.". Дивиться варіанти, звертає увагу на вагу, каже що 1400-1600 грам багато. "Є легше? Ну там 900-1100 грам ...", цікавиться він. Роз'яснення: легше роблять з карбону, але ціна відразу суттєво більша і доходить до 25000 грн а то й вище. Для того щоб було "легше", виробник може грати товщиною пластика, оболонкою корпусу, серйозні виробники цим не займаються, оскільки зменшення товщини тягне за собою зниження міцності.

Щоб від покупки залишилися тільки приємні враження і склався позитивний досвід, для початку вам варто визначитися, як, куди і на якому мотоциклі ви збираєтеся їздити, і в залежності від цього вибрати екіпіровку. Якщо ви будете кататися по бездоріжжю, вам буде потрібно кросове екіпірування. Якщо ви катаєтеся по місту, вибирайте дорожню екіпіровку. Якщо ж ви любитель подорожей, кращим варіантом буде туристичне екіпірування. Розповімо трохи про відміну кожного виду екіпіровки.

Три основних види мотоекіпіровки

Є основні види захисної екіпіровки для мотолюбителів: для міста, мотокросу і подорожей. Ми не будемо розглядати підвиди, оскільки основна класифікація покриває 99% можливих сценаріїв застосування.

міська мотоекіпіровка

Мотоекіпіровка для міста

Зазвичай роздільне екіпірування з хорошою вентиляцією і кишенями, зручна як при їзді на мотоциклі, так і після того, як ви з нього злізли. Зазвичай це текстильна куртка із захистом плечей і ліктів, окрема захист спини, короткі міські рукавички з захисними щитками, спеціальні мотоджинси з стійкою до стирання тканини і захист колін. Мотоботи вибирають як спортивного типу, так і більш короткі мотокеди. Шоломи використовують різних типів, найпопулярнішим з яких є інтеграл. Власники чопперів часто купують шолом-модуляр або відкриті, а власники мотард воліють шоломами типу дуалспорт.

Кросова мотоекіпіровка

Екіпірування для мотокросу

Відрізняється високою жорсткістю, але в той же час дає можливість легко рухатися. Спеціальні кросові мотоботи забезпечують хорошу фіксацію голеностопу від скручування і мають велику кількість жорстких захисних вставок і ременів для фіксації на нозі. Захист колін найчастіше використовується шарнірний, що перешкоджає вивиху колінного суглоба. Корпус тіла захищається жилетом, які мають щитки на грудях, спині і плечах. Кросовий шолом має спеціальну посилену  дугу підборідка, і у нього відсутній візор. Замість нього одягаються кросові окуляри, що захищають райдера від потрапляння бруду. Зверху на захист одягаються джерсі і кросові штани зі спеціального матеріалу.

Туристична мотоекіпіровка

Туристична мотоекіпіровка

Туристична екіпірування має на увазі хорошу вологозахищеність і терморегуляцію. Це текстильні куртки і штани з захисними вставками і кишенями, виконані з декількох шарів різних типів тканин, кожен з яких відповідає за окрему функцію. Така екіпіровка найчастіше має велику кількість регулювань, щоб зручно сідала по тілу. Шоломи найчастіше використовують типу дуалспорт з козирком проти води, бруду і сонця зверху, або інтеграли.

Як правильно вибирати той чи інший елемент мотоекіпіровки

Мотошлем - як вибрати

Шолом повинен щільно сидіти на голові і не допускати вільних переміщень. Щоки трохи підібрані, а в лобову частину не повинні пролазити пальці. Якщо вам підходять два розміри, беріть менший! При покупці в інтернет-магазині виміряйте м'якою рулеткою окружність голови в найширшій частині і звіртеся з таблицями виробників. Там ви знайдете розмір, який найімовірніше вам підійде.

Мотокуртка - як вибрати

Коли одягаєте куртку, захисні щитки повинні щільно сидіти на плечах і ліктях і не провертатися. Вибирайте куртку, під яку ви зможете одягнути захист спини. Руки повинні вільно витягуватися вперед. Для літньої їзди найкраще вибрати легку куртку з перфорацією. Для більш холодної пори року краще брати утеплені текстильні куртки з підкладкою, або шкіряні.

Мотоштани - як вибрати

Під штани повинен влізати захист колін (якщо штани не мають вбудованих наколінників). Вибирайте штани з еластичними вставками, що дозволяють вільно рухатися. Довжина мотоджинсів повинна бути така, щоб, коли ви сідаєте на мотоцикл, ваші щиколотки були закриті, а кросові штани повинні без проблем заправлялися в мотоботи.

Мотоботи - як вибрати мото взуття

Мотоботи не повинні передавлює ногу! Спробуйте їх трохи зігнути. Якщо боти тиснуть, беріть розмір побільше. Ступня НЕ стискається, а пальці не упираються вперед. Спробуйте трохи пройтися в них. Враховуйте, що вам доведеться вставати з мотоцикла і переміщатися пішки. Беріть зручне взуття для міста і жорстке для мотокросу.

Рукавички - як вибрати

Вибирайте більш легкі перфоровані рукавички для літа і тепліші для весни та осені. Руки в холодну погоду промерзають дуже швидко! Рукавички повинні щільно облягати руку. З внутрішньої сторони повинен бути стійкий до стирання шар. Стисніть руку в кулак, при цьому захист кісточок не повинен вам тиснути.

Захист спини - як вибрати

Потрібно вибирати захист, який буде щільно прилягати до спини і закривати лопатки і куприк. Захист повинен добре фіксуватися на талії і не сповзати при русі.

Захист суглобів - як вибрати

Для їзди на кросових мотоциклах і ендуро краще вибирати шарнірні наколінники. В інших випадках будуть більш зручні звичайні, так як вони забезпечують кращий контакт з мотоциклом. Для захисту ліктів краще вибирати щитки з "носком", в який ви просмикуєте руку. Він забезпечує кращу фіксацію. Стягуючі ремінці не повинні при русі передавлювати руки і ноги, і в той же час добре сидіти на суглобах і не провертатися.

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: