Уникаємо ДТП на мотоциклі , практичні поради


Під відкритим небом та свобода дороги - ось що робить їзду на мотоциклі такою захоплюючою. На жаль, це також більший ризик травмуватись. За даними Національної адміністрації безпеки дорожнього руху, рівень травматичності для мотоциклів у 27 разів вищий порівняно з легковими автомобілями.

То які найпоширеніші причини мотоциклетні аварій, і як їх уникнути?

 

Повороти вліво транспортного засобу перед мотоциклем при обгоні

Найпоширеніша аварія на мотоциклі включає транспортний засіб, що здійснює лівий поворот перед мотоциклами. За даними NHTSA, серед зіткнень 42% були спричинені транспортним засобом, що повертав ліворуч, коли мотоцикл у той час обганяв.

Крім того, одне дослідження показало, що мозок людини інтерпретує предмети, тобто транспортні засоби великого розміру нам здаються ближче у дзеркалі заднього виду до нас і навпаки. Оскільки мотоцикли менші за автомобілі, їх можуть неправильно оцінити, тобто, як більш віддалені ніж вони є насправді у дзеркалі заднього виду.

Як уникнути аварій при обгоні:

 1. Для цього сценарію оборонна їзда є найкращою тактикою. Гонщики повинні передбачити наміри автомобілістів попереду, особливо коли є роздільна смуга.
 2. Дізнайтесь практично зразу після покупки мотоцикла гальмівний шлях вашого залізного коня та зберігайте належним чином безпечний зазор від транспортного засобу попереду.
 3. Замість того, щоб покладатися виключно на сигнали повороту, дотримуйтесь інших покажчиків повороту. Це може включати уповільнення, або поворот голови.
 4. Слідкуйте за міжряддям в дорожньому русі. Завжди припускайте, що виїде інший водій, щоби перестроїтись в іншу розділювальну смугу.
 5. Якщо ви сумніваєтесь, подивіться на напрямок голови водія та коліс і пригальмуйте заздалегідь.

 

Перевищення швидкості

Швидкість відіграє величезну роль у аваріях мотоциклів.

Крім того, серед зіткнень двох транспортних засобів , що включають мотоцикл, доводилося 40% аварій ,

Як уникнути нещасних випадків, пов’язаних зі швидкістю:

 1. Виїжджаючи на дорогу, легко забутись та не контролювати швидкість свого мотоцикла розганяючись на межі. Введіть за правило постійно контролювати швдкість мотоцикла, оскільки ПДР написані не просто так.
 2. Завжди дотримуйтесь обмеження швидкості, навіть при слабкому русі. Раптова зупинка або нерівномірне уповільнення може легко призвести до втрати рівноваги, ковзання або ДТП.
 3. Знайте гальмівний шлях вашого мотоцикла та зчеплення шин залежно від погоди та дорожнього покриття. Це може означати різницю між зупинкою та зіткненням.
 4. Якщо ви сумніваєтеся, не крутіть ручку газу, а прибережіть її для траси.
 5. Пам’ятайте: чим швидше ви йдете, тим швидше повинен бути ваш час реакції. Середній час реакції становить 1,2-1,5 секунди. З швидкістю 50 км / год мотоцикл проїжджає більше 30м., перш ніж гонщик навіть почне реагувати.

 

Видимість

Погода, погана освітленість або непомітний мотоцикл і екіпірування - це деякі фактори, які можуть призвести до аварії, спричиненої поганою видимістю.

Як уникнути аварій на мотоциклі через погану видимість:

 1. Переконайтесь, що на вашому захисному спорядженні є світловідбивачі з високою видимістю Дослідження показали, що гонщики, які носили світловідбиваючу або високофлуоресцентну екіпіровку, мали на 37% менший ризик, ніж інші гонщики.
 2. Використовуйте свої фари навіть при денному світлі, щоб збільшити свою лобову видимість. Водії, які вмикають фари вдень, на 27% безпечніші, ніж ті, хто цього не робить.
 3. Уникайте їзди в сліпих місцях іншого автомобіля:
 4. Знайте сліпі зони автомобіля та уникайте їх
 5. Перед поїздкою перевірте стан погоди та дорожні умови. Густий туман може знизити видимість до 40-200 метрів.
 6. Зважте ризики. Якщо важливо вийти під дощ або чорну ніч, розгляньте замість цього чотириколісний транспорт.

 

Недосвідченість

Мотоцикліст в чотири рази частіше попадає в ДТП після першого місяця покупки мототранспорту, ніж надалі.

Однак недосвідченість не обмежується лише часом їзди. Це також може статися при переході на новий мотоцикл, чий ого модернізації на більший робочий об'єм двигуна, проїзді по новому маршруту або при їзді в незнайомій погоді.

Як уникнути аварій на мотоциклах через недосвідченість:

 1. Коли ви вперше катаєтесь, тренуйтеся на закритому мотодромі або запишіться в мотошколу професійного керування мотоциклом.
 2. Подивіться, куди ви хочете поїхати. Це дозволяє передбачити маршрут
 3. Візьміть собі за звичку робити огляд перед поїздкою. Почніть із свого захисного спорядження, перевірити рідини, шини, гальма та ремені / ланцюги.
 4. Змінюючи мотоцикли, поводьтеся з ним так, ніби ви вперше їдете. Кожен мотоцикл має власну унікальну динаміку їзди, та труднощі, для вивчення яких знадобиться час.
 5. Якщо ви проходите новий маршрут, знайдіть його на карті. Зверніть особливу увагу на райони, схильні до аварій, такі як нерегульовані перехрестя, на та на виїзди з дороги, круті повороти або розвороти.
 6. Не поспішайте, подорожуючи маршрутом. Навіть найкращі GPS-карти не можуть врахувати такі небезпеки, як вибоїни, перешкоди та будівельні зони.
 7. Зміна висоти також може бути проблемою навіть для досвідчених байкерів. Ніколи не недооцінюйте підйом в гору або спуск.
 8. Під час катання у незнайомий сезон погоди, як дощ чи сніг, готуйтеся відповідно.
 9. Пам’ятайте, про вік чим він більший, тим менший час реакції

 

Спиртні напої

Зведіть алкоголь до абсолютного мінімуму.

Знайте свою власну межу.

Найкращий захист: не пийте. Мотоцикли вимагають більше моторних навичок та координації, ніж звичайні транспортні засоби, забезпечуючи при цьому меншу безпеку. Все, що потрібно - це одна пляшка або склянка, щоб порушити рівновагу, погіршити навички та уповільнити час реакції.

Висновок

Їзда на мотоциклі забезпечує одне з найцікавіших вражень у дорозі. Відкрита атмосфера і спритна реакція мотоцикла можуть перетворити навіть звичайну поїздку на захоплюючу подорож. Однак разом із тим дбайте про безпеку.

Знайте себе та свій мотоцикл, плануйте все заздалегідь перед кожною поїздкою та їдьте обережно. Вживання належних запобіжних заходів може означати різницю між захоплюючою поїздкою та негативною статистикою.

 

✅ Уточнити деталі тут Мотодром сервіс

Купляй  у офіційного представника продукції MOTUL https://uamoto.com/shop/motul

Facebook Мотодром Сервіс

Або за телефоном +380992638596 (Viber, WhatsApp, Telegram)

Безкоштовна доставка по Україні для замовлень від 500 грн. ✅

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: