Синтетика чи напівсинтетика?

Для того щоб детальніше вивчити питання щодо різних моторних масел, необхідно розібратися, що таке напівсинтетика і синтетика. Як відомо, всі моторні масла мають певну базову основу. Така основа може бути мінеральною, напівсинтетичною або повністю синтетичною.

Почнемо з синтетики, так як завдяки старанням маркетологів саме таке масло завжди на слуху і вважається еталоном. Відразу відзначимо, що це дійсно так, але із застереженнями. Нюансом є те, що синтетичне масло підходить не для всіх типів двигунів, але про це нижче. Як видно з назви, основа синтетичних масел штучна, відрізняється від аналогів спеціальним молекулярним складом. Синтетичні молекули можуть довго працювати у важких умовах і витримувати температурні навантаження, демонструючи високу стійкість до хімічних процесів в двигуні. Якщо простіше, стабільність всіх заявлених характеристик масла зберігається при різних температурах та протягом великого терміну служби.

 

Синтетичне масло MOTUL має стабільну в’язкість при будь-яких температурах (навіть дуже високих), дозволяючи безпечно експлуатувати двигун влітку в різних режимах. Що стосується зимового періоду, синтетичне мастило дозволяє з легкістю запускати силовий агрегат в сильні морози, матеріал швидко доходить до відповідного тертя по системі змащення.

Виходить, під час холодного пуску знос двигуна зменшується, продовжується ресурс агрегату. З прогріванням і виходом на робочі температури двигуна забезпечується оптимальний захист.

Також синтетичне масло не створює зайвого опору в силовій установці, дозволяючи економити паливо. При цьому навіть тонкої масляної плівки досить для запобігання механічного зносу сполучених вузлів.

Якщо автомобіль чи мотоцикл експлуатується в тяжких умовах (міський режим, їзда на високих оборотах, буксирування причепа, перевезення вантажів і т.д.), а також знаходиться в кліматичній зоні з постійними перепадами середньодобової температури, тоді синтетика заслужено виступає одним з кращих варіантів моторного масла.

Також слід особливо відзначити стійкість такого продукту до старіння, окислення і втрати властивостей. Іншими словами, більш тривалий термін служби синтетичних масел дозволяє мастильному матеріалу надійно захищати двигун протягом усього періоду до планової заміни мастила. Особливо це актуально з урахуванням низької якості вітчизняного палива, яке містить багато домішок і добавок, які згубно впливають на моторне масло. Єдиним недоліком синтетичного моторного масла можна вважати його досить високу ціну.

Тепер напівсинтетика. Напівсинтетичне моторне масло являє собою частину «натуральної» мінеральної основи, в яку додається певний відсоток синтетичної бази і пакет присадок. У різних виробників процентне співвідношення «мінералки» і «синтетики» може коливатися від 30% синтетичної основи на 70% мінеральної до співвідношення 50/50. У підсумку, напівсинтетика однозначно краще мінерального масла, але програє чистій синтетиці по ряду показників і характеристик, будучи проміжною ланкою. Якщо ж задатися питанням, яке масло густіше, синтетика або напівсинтетика, тоді стає зрозуміло, що напівсинтетичний продукт виявиться більш густим через входження до складу мінеральної основи.

Паралельно з цією перевагою можна вважати не надто значне погіршення властивостей при одночасному істотному зниженні кінцевої вартості продукту.

Експлуатація синтетики і напівсинтетики

Що стосується вибору масла, багатьох водіїв цікавить питання, що краще, синтетика чи напівсинтетика для двигунів з пробігом або нових моторів. Також цікавляться, чи можна заливати синтетику після напівсинтетики і навпаки.

На самому початку слід зазначити, що найбільш відповідальним моментом при виборі моторного масла під час експлуатації є грамотний підбір мастильного матеріалу, а також правильний перехід з одного типу масла на інший в разі такої необхідності. Перш за все, головним правилом є наступне: заливати в двигун потрібно таке масло MOTUL, яке рекомендує виробник силового агрегату. Мастило повинно максимально відповідати всім допускам виробника конкретного двигуна. Це твердження справедливе для всіх моторів і не залежить від типу базової основи, яка використовується при виготовленні тих чи інших видів мастила.

Виходить, допуски перш за все, а вже потім основа. Відзначимо, що у випадку з популярним маслом, наприклад, 5w40, розшифровка синтетика або напівсинтетика не так актуальна. Набагато важливішим показником є температурна в’язкість. Те ж саме можна сказати і тоді, коли автовласник задається питанням, масло 5w30 це синтетика чи напівсинтетика. Таке мастило може бути як частково, так і повністю синтетичним продуктом.

З цієї причини поширені запитання на кшталт «мінералка, синтетика, напівсинтетика для дизеля або бензинового агрегату» є другорядними. Щоб було зрозуміліше, можна залити каністру якісного і дорогого синтетичного масла в новий ДВЗ, після чого мотор через час прийде в непридатність, так як мастило абсолютно не підходить для даного агрегату по допускам. Те ж саме справедливо і для інших типів масла.

Потрібно розуміти, що на етапі проектування двигуна виробник враховує ряд параметрів:

  • робочі температурні режими для даного ДВЗ;
  • ступінь навантаження на складові елементи;
  • зазори між деталями і т.д.

Після цього висуваються певні вимоги до масла, яке, по суті, є робочою рідиною. З цієї причини в нові авто на гарантії дилер заливає тільки рекомендоване масло MOTUL

Корисні поради

З урахуванням вищесказаного стає зрозуміло, що:

  • для агрегатів з дуже великим пробігом ризики найчастіше зростають при переході з напівсинтетики на синтетику, а не навпаки;
  • переходити з одного типу масла на інший без промивки не бажано;
  • при переході слід враховувати доцільність і можливі ускладнення після такої заміни;

Також відзначимо, що швидкий перехід з синтетики на мінеральне масло не рекомендується.

 

✅ Замовити:

Купляй  у офіційного представника продукції MOTUL https://uamoto.com/shop/motul

Facebook https://www.facebook.com/motulmotodrom

Або за телефоном +380992638596 (Viber, WhatsApp, Telegram)

Безкоштовна доставка по Україні для замовлень від 500 грн.Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: