Сонливість за кермом мотоцикла та як її уникнути


Не секрет, що довгі подорожі за кермом починають вимотувати, а захват і азарт з початку руху годин через п'ять-сім безперервної їзди починає змінюватися дратівливістю, втомою і сонливістю. Звичайно, якщо тіло вимагає сну, потрібно йому його дати, ніж потім відсипатися в лікарні після аварії і читати в зведеннях: «Водій заснув за кермом». Однак деякі маршрути вимагають довести справу до кінця і доїхати до пункту призначення в щоб те не було.

Що потрібно зробити мотоциклісту, щоб прогнати сонливість і підбадьоритися?

  1. Тонізуючі напої. Ні, це не про енергетики та кави. Для початку потрібно розуміти, що зневоднений організм втомлюється швидше. Якщо ви помічаєте, що вас хилить в сон, то може бути, що ваш мозок мучить спрага. Іноді мандрівники намагаються менше пити води, щоб не робити частих зупинок «в кущі», але при цьому ризикують заробити передчасну втому. Якщо подивитися на спортсменів або рятувальників, то ці хлопці часто п'ють воду про запас. Адже коли вже «вирубує» від кількох ковтків ефект не буде миттєвим. Якщо вас чекає далека дорога, то чому б не приготувати з собою термос з гарячим чаєм? Таким, щоб імбиру, лимона та спецій пряних побільше!Енергетики відкиньте на самий крайній випадок.
  2. Менше комфорту - більше уваги. Чим комфортніше і захищеніше ми себе почуваємо, тим більше розслабляємося і втрачаємо пильність. Щоб підбадьоритися можна на короткий момент ледь привідкрити візор охолодивши обличчя, відчути вітер. Підбадьоритися можна і прохолодою від трохи розстебнутої блискавки куртки. А от знімати рукавички з рук не потрібно, пальці замерзають дуже швидко, а моторика вам ще стане в нагоді.
  3. Елементарні вправи Від сидіння в одній позі тіло затікає, кров і лімфа застоюється, звідси теж сонливість. У першому випадку можна зупинитися і зробити найпростішу зарядку від нахилів до стрибків на місці, ходьби і присідань. По-другому випадку ви робите вправи прямо на ходу - встаєте на підніжки, випрямляєте ноги. Робите те, що не буде небезпечно для вас або оточуючих.
  4. Додай зовнішніх подразників. Для початку доведеться частіше працювати очима. Втратити управління і заснути легко, коли монотонний пейзаж буквально гіпнотизує тебе, особливо, якщо дивишся тільки на розмітку. Доведеться частіше розглядати узбіччя і переглядати горизонт аби не «залипати». Імовірність заснути набагато більше, коли ніщо не дратує ваші нервові клітини. Автолюбителям часто рекомендують жувати жуйку, лузати насіння, чистити і є апельсин. А мотоцикліст може відбутися сильної м'ятною цукеркою, яку потрібно розсмоктувати. Якщо є гарнітура і пасажир або інший водій, з яким можна зв'язатися, то як на рахунок поговорити? Ні з ким говорити - включаємо музику і співаємо. Жарти жартами, а сам собі тамада теж спосіб не заснути.
  5. Виїжджай рано вранці Якщо ви готуєтеся до великого подорожі, то намагайтеся виїжджати рано, навіть якщо ви любите поспати. Денне світло теж природний подразник, який буде заважати засипати на ходу. При цьому важливо враховувати, що до кінця маршруту, коли ви вже дійсно сильно втомитеся, дорога ще буде проглядатися відносно добре в порівнянні з нічними сутінками.

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: