Шахраї в інтернеті

Як купляти та продавати через інтернет безпечно?

Даємо кілька порад як робити це правильно.

Оплата та отримання коштів

  В Україні, при продажу товарів або послуг за допомогою мережі Інтернет, існують кілька загально прийнятих варіантів отримання чи передачі коштів. 

Варіант 1 - оплата готівкою, із рук в руки, при отриманні або передачі товару.

Плюси: даний варіант є найбільш надійним. При цьому обидві сторони, і Продавець і Покупець (Виконавець і Замовник), мають можливість переконатись в якості товару або належності виконання послуги. 

Мінуси: потребує безпосереднього контакту обох сторін, що іноді тягне за собою додаткові часові затрати через різні місцезнаходження сторін. 

Варіант 2 - наложений платіж. Оплата при отриманні у відділенні Транспортної компанії.

Плюси: достатньо надійний варіант. Ви платите за товар після його огляду. За товар не потрібно оплачувати, якщо є невідповідність опису або пошкодження. 

Мінуси: Продавець може відмовитись відправляти товар без передоплати в розмірі вартості послуг доставки в обидві сторони. Додаткова комісія за поверненя Продавцю коштів, як правило, накладається на Покупця.

Варіант 3 - оплата по виставленому рахунку-фактурі у відділенні банку на розрахуноковий рахунок Продавця.

Плюси: як правило надійний варіант оплати. В рахунку-фактурі вказуються повні найменування товару, його кількість та юридичні реквізити Продавця.

Мінуси: при оплаті, комісія за банківські послуги накладається на платника. Можливе збільшення вартості товару через необхідність сплати додаткових податків.

Варіант 4 - переказ коштів на банківський картковий рахунок.

Плюси: Простота та доступність. Можна здійснювати і отримувати платежі без відвідування банку.

Мінуси: при оплаті, комісія за банківські послуги накладається на платника. Отримувач платить комісію при знятті коштів.

Безпека при здійсненні платежів

  Щоб захиститись від недобросовісних Продавців та Покупців або просто шахраїв слід дотримуватись рекомендацій, напрацьованих службами безпеки банківських установ. Ось список найчастіших рекомендацій, що збережуть Ваш час, гроші та нерви:

- Для здійнеснення та прийому оплат відкрийте окремий картковий рахунок в банку в національній валюті.

- Не тримайте на картковому рахунку великі суми коштів. Після здійснення кожного продажу, кошти краще повністю знімати з рахунку або переводити на рахунок, що не використовується для прийому чи здійснення платежів.

- Нікому не повідомляйте CVV-код, термін дійсності та PIN-код Вашої банківської картки.

- Нікому не повідомляйте номер телефону, що прив'язаний до Вашої банківської картки.

- Вказуйте в оголошеннях номер телефону відмінний від номера за яким банківські працівники можуть зв'язатись із Вами.

- Не довіряйте дзвінкам та повідомленням із номерів, відмінних від вказаних на офіційних веб-сайтах банківських установ.

- Завжди перевіряйте вказані номери телефону через мережу Інтернет, для виявлення негативних відгуків чи звинувачень у шахрайстві.

- Не робіть передоплат, не переконавшись у правдивості оголошення, реальності магазину та адекватності поведінки Продавця.

- Не довіряйте оголошенням із пропозиціями товару по заниженим цінами.

- Не передавайте керування транспортним засобом особам, що не здійснили повну оплату або поводяться підозріло або не мають водійських прав із відповідною категорією.

- Перевіряйте справжність банкнот та перераховуйте отриману суму одразу. Не передавайте отримані кошти третім особам.

- Завжди перевіряйте реальність та відповідність наданих Вам другою стороною номерів декларацій про відправлення товару через Транспортну компанію.

Сподіваємось, ці поради допоможуть вам здійснювати покупки та продажі через інтернет безпечно.

Пошук, покупка чи продаж у світі мототехніки - ми завжди допоможемо!

UAMOTO.COM - Ваш надійний партнер.

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: