Правильний догляд за cкутером


Скутер, як і велосипед, давно став символом простоти і надійності. Прийнято вважати, що скутер не може зрівнятися з «справжнім» мотоциклом, а тому і доглядати особливо за ним не потрібно. Але це - велика помилка! Скутер потребує догляду і вимагає регулярного технічного обслуговування. І тоді апарат буде надійно служити багато років.

Як грамотно доглядати за скутером? 

Якщо скутер новий

Новий скутер - це не тільки нова радість, а й нові турботи. Адже, як це не дивно, скутер потрібно вміти грамотно заправляти і правильно мити. Хіба в цьому є складність? Ні, складнощів ніяких, але тонкощів - маса. Але перш скутер потрібно обкатати, і в цій справі теж є свої особливості.

 

Правильна обкатка

Тільки що куплений скутер необхідно обкатати, тобто поїздити на ньому якийсь час на помірній швидкості і з мінімальними навантаженнями. Кожен виробник вказує рекомендований пробіг обкатки, але зазвичай він становить близько 1000 км. У цей час необхідно їздити зі швидкістю не більше 80% від максимальної (45-50 км / ч), а також не навантажувати апарат вантажами і пасажирами. Можна і «газувати», однак робити це рекомендується не часто і не довго, проїжджати за раз на повному газу не більше 350 метрів.

Але навіщо такі складнощі? Чому не можна просто заправити новенький скутер і відразу покататися на ньому «з вітерцем»? Вся справа - в притиранні деталей. З якими б мінімальними допусками не виготовлялися деталі, з якою б ретельністю не збиралися вузли і агрегати, їм потрібно приробитися, притертися.

За час обкатки всі мікронерівності, які є на поверхні циліндро-поршневої групи, згладяться, клапани притруться до сідел, деталі трансмісії і ходової частини, нарешті - відбудеться остаточний осад всіх різьбових з'єднань. Так що двигун і скутер в цілому почне нормально працювати тільки після обкатки. Без обкатки мотор буде перегріватися і не видавати номінальну потужність, та й інші системи скутера не будуть забезпечувати якісну роботу на максимальних навантаженнях.

 

Обкатка скутерів з 2-тактними і 4-тактних двигунів різна. Для 2-тактників необхідно в бензин додавати трохи більше масла, в пропорції приблизно 1:20 (в звичайному режимі пропорція для різних скутерів становить від 1:30 до 1:50). А якщо двигун з роздільним мастилом, то і для його заправки в бензин можна додати трохи масла - в пропорції від 1:50 до 1: 100.

Проїхавши перші 400-500 км, потрібно перевірити скутер на предмет потьоків масла з картера і редуктора, а після завершення обкатки і те, і інше масло потрібно замінити новим. Справа в тому, що при обкатці в маслі накопичується мікроскопічна металева стружка і інше сміття, яке в подальшому може нашкодити. Одночасно з цим потрібно перевірити і затягування всіх різьбових з'єднань, і при необхідності підтягнути.

Пройшовши таким чином обкатку, скутер буде надійно працювати протягом довгих років, і вже не піднесе несподіваних «сюрпризів» через погано притерті деталі.

 

Грамотна мийка

Під час їзди скутер забруднюється, і його, як це не банально звучить, необхідно мити. Особливу небезпеку становить бруд, що забила ребра охолодження двигуна - це загрожує перегрівом мотора з подальшим його виходом з ладу. Також бруд і пил становлять загрозу для підшипників ходової частини, сальників трансмісії, деталей передньої вилки і т.д.

Так що мити скутер необхідно грамотно, в першу чергу - прибирати забруднення з вищезазначених місць, а вже потім очищати корпус. Однак при митті потрібно стежити за тим, щоб вода не проникала в ті ж підшипники, в повітряний фільтр (а через нього - у вхідну систему двигуна), електричні дроти.

А після миття всі пластикові поверхні можна обробити автомобільної поліролью - вона додасть блиск і надовго збереже привабливий зовнішній вигляд апарата.

 

Заправка

У заправці скутера немає нічого складного, але є одна тонкість: через малий об'єм бака (зазвичай не більше 5 літрів) струмінь бензину з пістолета після удару об дно бака може просто-напросто виплеснутися назовні. Тому скутер можна заправляти з каністри.

Скутер зі звичайним двотактним двигуном необхідно заправляти бензином, змішаним з маслом в пропорції від 1:30 до 1:50. Використання для цієї мети звичайних автомобільних масел неприпустимо! Тільки спеціальне «двотактне» масло для мототехніки, з позначкою 2Т. Для наших кліматичних умов краще застосовувати синтетичні або напівсинтетичні масла MOTUL

 

Технічне обслуговування

 

Після обкатки скутер можна експлуатувати, що називається, «на повну», однак і не забувати про технічне обслуговування. У скутерів, як і у інших транспортних засобів, є певний пробіг, після якого необхідно проводити ті чи інші роботи.

Кожні 1500 км. Перевірка ременя варіатора. Це один з найбільш навантажених компонентів скутера, і його необхідно перевіряти частіше всіх,

через 8000-12000 км пробігу ремінь підлягає заміні.

Кожні 2000 км. Заміна моторного масла. Взагалі, період заміни масла встановлює виробник скутера, однак зазвичай він не перевищує 3000 км.

Також кожні 2000 км пробігу рекомендується очищення і промивка (спеціальним засобом або бензином) карбюратора. Особлива увага приділяється паливній системі, жиклерам і трубкам.

Кожні 3000 км. Контроль і регулювання зазорів клапанів.

Кожні 4000-6000 км. Заміна трансмісійного масла.

Раз в рік. Щорічно необхідно змащувати трос газу (а також і інші троси в скутері) і замки - це забезпечує гарне ковзання і попереджає заклинювання.

У міру зношування. Особливо потрібно стежити за повітряним фільтром скутера. Зазвичай це фільтри «нульового опору» з поролону, просоченого спеціальним маслом (воно покращує здатність фільтра затримувати дрібний пил). У міру забруднення фільтр потрібно знімати, промивати водою, а потім обробити спеціальним маслом. При відсутності спеціального масла можна застосовувати моторне або трансмісійне. У разі якщо поролон фільтра вицвів або пошкоджений, його необхідно замінити.

Ці прості рекомендації значно продовжать життя скутеру, а його власник буде користуватися всіма перевагами надійно працюючого апарату.

Купляйте  якісне масло MOTUL тільки у офіційного представника

https://motodrom.com.ua/index.php?route=product/category&path=333

Консервація на зиму

 

При настанні холодів скутер необхідно ставити в гараж. Але перед цим необхідно провести нескладну підготовку - без неї навесні скутер або просто не заведеться, або навіть потребуватиме ремонту.

Спочатку необхідно вимити скутер, витерти насухо і обробити всі пластикові та металеві поверхні спеціальною поліролью для консервації. Сальники, пильники і всі гумові деталі є сенс покрити спеціальною силіконовою змазкою, яка запобігає знищення і розтріскування деталей при низьких температурах.

Потім необхідно повністю виробити бензин з карбюратора: від'єднати від нього бензиновий шланг і просто завести двигун. Через кілька хвилин мотор сам затихне, а карбюратор буде порожній. Також не варто залишати бензин в пластиковому баку, інакше до весни паливо розділиться на фракції, а на дні утворюється осад. Металевий бак, навпаки, потрібно заповнити бензином по саме горло (додавши трохи стабілізатора) - це збереже бак від іржі (яка утворюється через холодне та вологе повітря), проте навесні бензин потрібно злити.

Вологе повітря вкрай шкідливе для двигуна, тому впускне вікно повітряного фільтра і вихлопну трубу необхідно закрити поліетиленовою плівкою, а її міцно закріпити гумками або тим же скотчем. Корисним буде бризнути в циліндр (через свічковий отвір) трохи аерозольного мастила і пару раз провернути колінвал.

Залишати на морозі акумулятор не можна, тому його рекомендується зняти, а протягом зими кілька разів розряджати і заряджати. Також має сенс зняти колеса, знизити в них тиск і просто повісити на стіну.

Така нескладна підготовка збереже скутер під час суворої зими, і навесні апарат без проблем заведеться.

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: