Правильне обслуговування ланцюгової передачі мотоцикла

Процедура з обслуговування ланцюга головної передачі багатьом може здатися надуманою і непотрібною, але це не так і ми зараз це доведемо вам на непоганому прикладі.

Ланцюг хорошої якості при не надто екстремальної їзди і хоча б епізодичному обслуговуванні в силах «пробігти» до 20000 км. Але якщо вчасно чистити і змащувати ланки, а також компенсувати природне розтягнення підтягуванням, то можна зверху накинути ще 3000-7000 км до ресурсу механізму. У загальному і цілому це не так уже й погано.

Більшості мотоциклістам даного додаткового пробігу може вистачити на ще один сезон, що в свою чергу призведе до зменшенням витрат на експлуатацію техніки. Для порівняння вартість комплекту ланцюг + зірки (а абсолютна більшість виробників рекомендує саме спільну заміну) може досягати 5000 гривень, тоді як прайс на кілька балончиків очистки і мастила для ланцюга рідко перевалює за 700 грн.

Сьогодні ми розглянемо luxury варіант обслуговування. Для виконання знадобиться рівний майданчик з твердим покриттям, пара робочих рукавиць, набір супутньої косметики (ми використовували зв'язку Motul C1 Chain Clean, Motul C2 Chain Lube Road і Motul E3 Wheel Clean) і приблизно півгодини часу.  

Перед початком виконання мотоцикл потрібно жорстко зафіксувати і по можливості вивісити заднє колесо. Якщо є центральна підставка - чудово. Ставимо мотоцикл на неї і приступаємо. Якщо немає, то шукаємо підкат, спеціальні стійки, домкрат або аналогічний пристрій. У разі відсутності всього вищесказаного ставимо мотоцикл на бічну підставку і періодично перекочуємо його з місця на місце або просимо когось підняти хвостову частину, використовуючи підставку як упор.

 Важливо: ніколи не змащуйте ланцюг на заведеному мотоциклі з включеною передачею. Навіть невелика швидкість обертання заднього колеса може бути небезпечною. У кращому випадку закусить краєчок рукава на куртці, в гіршому роздробить палець.

Отже, мотоцикл надійно закріплений. Надягаємо рукавички і приступаємо до першої процедури. Перш ніж наносити мастило, ланцюг потрібно гарненько відчистити від бруду. Для цього беремо балон очищувача і добре розпилюємо рідину по всій довжині ланцюга.

В особливо запущених ситуаціях одного балона може не вистачити. Для кращого ефекту ланки можна і потрібно потерти щіткою. Існує маса спеціалізованих виробів, але підійде звичайна побутова щітка для посуду. Після 10-15 хвилин ввесь бруд благополучно стече вниз.

За допомогою паперової серветки або ганчірки необхідно просушити ланцюг. Мастило обов'язково наноситься на чистий і сухий ланцюг. У кожного виробника рекомендації різняться. Усереднене правило обслуговування такого - хоча б раз на місяць проводити повну чистку, кожні 500 км і після потрапляння в дощ додатково змащувати мастилом для ланцюга. В  разі правильного використання балона зі змазкою вистачає мінімум на 10 операцій, ні в якому разі не на одну! Зазвичай мастила поділяються за типами використання на мастило для дорожніх мотоциклів і позашляхових (підбирається виходячи з типу мотоцикла).

В ідеалі змащувати ланцюг непогано б прогріти невеликий поїздкою на мотоциклі. Перед нанесенням балон потрібно струсити і оснастити насадкою з відповідною довжиною трубочки-носика. Мастило потрібно наносити на кожну ланку в чотирьох місцях, там, де встановлені гумові ущільнювачі, металеві ролики і інші частини мазати не потрібно. Процедуру слід повторювати по всій довжині ланцюга. Немає потреби розбризкувати мастило на ввесь ланцюг зразу довгим натисканням, так ви тільки збільшите витрату змазки. Правильно змащений ланцюг повинен бути чистим, мастило видно лише в стиках ланок на гумових коліщатах. Через 15-20 хвилин, коли змазка стає густою і на мотоциклі можна починати рух. Але це ще не все.

Хочемо ми цього чи ні, але мастило в ході руху розбризкується і потрапляє на заднє колесо, роблячи його брудним і непривабливим. Хороший господар знає, як впоратися з цією напастю. Рецепт простий - взяти в руки спеціальний очищувач колісних дисків (ми використовували Motul E3 Wheel Clean) і пройтися їм по всій поверхні диска, потім видалити бруд ганчіркою або серветкою і витерти все насухо. Протягом досить тривалого часу колесо буде залишатися чистим.

Не такий страшний чорт, як його малюють. З мотоциклом треба дружити і ставитися до нього дбайливо. Ланцюг головної передачі виконує життєво важливу функцію - надає рух задньому колесу. Несподіваний розрив ланцюга через недбалість може коштувати часу, грошей, а іноді і життя. Озбройтеся уважністю і акуратністю. «Правильні» мотоциклісти завжди знають, в якому стані ланцюг і зірки у їхнього байка і, виходячи з цього, розраховують свою манеру водіння і дальність пробігів.

Нагадуємо вам ще раз, що у більшості випадків проблеми, пов'язані з обривом ланцюга або іншими неполадками відбуваються виключно через недогляд і неакуратність власника.

✅ Замовити або уточнити деталі тут Мотодром сервіс

Замовити засоби догляду за ланцюгом

Купляй  у офіційного представника продукції MOTUL https://uamoto.com/shop/motul

Facebook Мотодром Сервіс

Або за телефоном +380992638596 (Viber, WhatsApp, Telegram)


Безкоштовна доставка по Україні для замовлень від 500 грн. ✅

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: