Послуги евакуатора - Хто став першим?


Служби евакуації автомобілів чи мотоциклів, що працюють сьогодні, нам здаються повсякденним компонентом навколишньої дійсності.  Але колись евакуаторів не було. Звичайно, хтось неминуче здогадався б винайти машину, здатну допомогти іншій машині. 

Першою людиною планети, яка допомогла іншій людині, що потрапила в ДТП автовласникові, став американець Ернест Холмс. Коли він опинився у ситуації, що потрібна була допомога, він згодом запустив у виробництво евакуатори.Вже як століття фактом першої евакуації є 1916 р Причому допоміг Холмс будучи на той час механіком колишньому викладачеві. Викладач Джон Уайтлі вирішив відправитися в автоподорож, з сином. Однак, його машина Форд-Т при невдалому маневрі звернула з проїжджої частини і попала в русло  річки, що протікала біля дороги. Не вказано як, але професор зателефонував колишньому учневі, попросивши про допомогу. Евакуація проводилася вручну. Над визволенням автомобіля з річкового русла працювали 7 чоловік, тривали ж роботи приблизно 8 годин. Згодом Холмс задумався, що машини неминуче будуть опинятися в аналогічних ситуаціях, і така ось евакуація буде неймовірно важкою та небезпечною для людського здоров'я. Ця людина намагалась відшукати відповіді на питання, тому і щодо евакуаторів ситуацію вдалося вирішити.

Під евакуатор в результаті був перероблений Кадиллак, вироблений в 1913 р машину забезпечили краном, а також особливим механізмом, що має шків. Сенс ідеї був такий: машина могла допомагати транспортним засобам, які зламались або пошкоджені, доставляючи їх безпосередньо в автомайстерню. Правда, про стійкість механік не потурбувався і тому перший евакуатор зазнав провалу. Але через певний час машина була обладнана кронштейнами, що забезпечують стійкість. І тоді роботи з підняття потерпілого автомобіля і його буксирування увінчалися успіхом.

На втілення задуму і отримання патенту знадобилося три роки. Довгий час евакуація залежала від компанії «Holmes Wreckers» - єдиного виробника евакуаторів в світі.

 

Перший евакуатор працював безперебійно. В результаті почалася нова область індустрії - виробництво евакуаторів. Розвивається воно і зараз. Машин все більше, а тому і евакуатори все популярніші. Виробництво евакуаторів, налагоджене Ернестом Холмсом, називалося «Holmes Wrechers». Продукція поставлялася власникам автомобільних майстерень. Такі автосервіси мали купу переваг перед конкурентами, оскільки власникам машин не доводилося піклуватися про доставку їх транспорту до автомеханіка.

Гідний місця в музеї і евакуатор GM Futurliner вартістю 1 мільйон 250 тисяч доларів. Він створений на платформі одного з десяти масивних автобусів, які випустила в 1940 році фірма GM для «Параду Прогресу». Цей автобус дожив до наших днів, і дістався в напіврозібраному вигляді реставраторові автомобілів Бреду Бояжьяну. Він оснастив його паливним баком майже на 800 літрів, генератором потужністю 12500 ват і пневматичною підвіскою, яка витримує вагу до 9 тонн

 

Але це не межа потужності. Лебідка евакуатора M88A2 Hercules в змозі витягнути 70 тонн чистого ваги. Послуги перевезення вантажів цей транспорт надає для армії США, на озброєнні якої знаходиться.

Холмс завжди говорив собі, що необхідно завжди вирішувати проблеми, що виникають в твоєму роді діяльності. Ігнорувати якісь складнощі можна, проте спроба щось поліпшити може стати технічними проривом і ... принести непоганий прибуток. Воно й видно: сьогодні виробництво евакуаторів в світі приносить приблизно 15 млрд дол. За кожен рік.

 

Поділитись у соц. мережах
Вас може зацікавити:
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: