Поїздки на мотоциклі в тумані

Більшість пов'язує небезпеку їзди в тумані з поганою видимістю дороги, але є ще одна серйозна причина для побоювань. Туман сприяє підвищеній вологості. Від цього страждає зчеплення колеса з поверхнею дороги. Слизький асфальт, ще більш слизька розмітка і особливо рейки додають гостроти відчуттів при поїздці.

Волога туману нагадує поїздку в дощ, через що екіпірування швидко промокає, а краплі конденсату моментально осідають на шоломі і мотоциклі.

Основні правила їзди в туман

  • 1) Збільшення зони контакту
  • 2) Туман, як правило, явище раннього ранку або пізнього вечора. До цього моменту на вулиці холоднішає, додаємо сюди підвищену вологість і ось вона очевидна проблема - слизько плюс покришка повільно прогрівається.

Якщо туман не стає несподіванкою і ви розумієте, що їхати доведеться в умовах недостатньої видимості, то можна знизити тиск в шинах для збільшення плями контакту. Власне, як при їзді в дощ, по бруду або піску.

Менша швидкість, більше дистанція

При їзді в тумані рекомендується знижувати швидкість до тієї, на якій ви тримаєте ситуацію під контролем і встигаєте реагувати на дорожню ситуацію. В тумані краще триматися правого краю дороги, щоб при втраті почуття простору не вискочити на зустрічну смугу або навпаки, не опинитися на шляху  водія. Крім того, кромка дороги може візуально полегшити орієнтацію в просторі, надаючи відчуття горизонту.

Світло

Всі ми пам'ятаємо ще з квитками, що в тумані найрозумніше перемикатися на ближнє світло або поєднувати його з протитуманними фарами, якщо вони є. У випадках, коли дорога викликає побоювання або густий туман застав вас вночі, деякі водії радять швидко перемикати ближнє світло на дальній і назад час від часу. Перемикання має бути буквально на кілька секунд, щоб дати оточуючим себе побачити і не засліпити вас самих.

Для більшої помітності в тумані дозволяється включати аварійне світло. 

Візуальні ілюзії

Туман візуально спотворює сприйняття як простору, так і швидкості руху. Швидкість в тумані відчувається набагато меншою, ніж вона є насправді. При цьому відстань раптово представляється більшою. 

Перебуваючи в тумані, не рекомендується йти на обгін або розворот.

Відчуття швидкості під час їзди на мотоциклі

Під час їзди намагайтеся не обертатися назад, тому що в такій ситуації легко втратити концентрацію і увагу.

Екіпірування

Через вологість краще дістати дощовик. Якщо його немає, то доведеться стійко виносити всі негаразди погоди. Добре, коли є пінлок, який врятує від запотівання візору. Але, на жаль, він не врятує від крапель вологи, які будуть осідати із зовнішнього боку. Хтось вважає за краще їхати на гранично низькій швидкості, відкривши визор. Хтось носить в кишені хустку або мікрофібру, щоб протирати шолом в міру необхідності. Стовідсоткової панацеї від туману не існує, тому тут кому як зручніше. При великій швидкості зустрічний вітер занадто сильно обдуває очі, що тільки заважає. Тоді рятують вбудовані окуляри, якщо вони передбачені в шоломі, а й вони схильні до вологості туману.

Крім вологості туман сигнал взяти теплий одяг. Днем, звичайно, може розпогодиться, але їдете то ви зараз, тому термобілизна або хоча б тепла підкладка до куртки не завадять.

Світловідбиваючі жилети  в топі вдалих ідей. В умовах недостатньої видимості потрібно зробити себе максимально помітним.

Як полегшити шлях у тумані?

1) Використовуйте навігатор - це ідеальна підказка, коли видимість ускладнена. Якщо їхати за машиною, легко звернути не на свою дорогу, якщо автомобіль зійде з траси, а ви орієнтуєтеся лише на нього. Тому не варто особливо довіряти попутному транспорту, але стежте, коли він пригальмовує або виляє по дорозі, можливо, він об'їжджає перешкоду.

2) При їзді в тумані очі сильно втомлюються від напруги, тому після виїзду із зони недостатньої видимості непоганою ідеєю буде зупинка з коротким відпочинком. Зупинятися в самому тумані матиме наслідком те, що вас самих можуть не помітити.

3) Немає сенсу вдивлятися далеко попереду себе, в тумані краще дивитися ближче, а при наближенні яскравого світла фар відводити погляд трохи в сторону.

Поділитись у соц. мережах
Вас може зацікавити:
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: