Початок ери квадроциклів. Коли це було і як?


Якщо спробувати заглянути в саму глибину історії, звідки ведуть своє коріння предки сучасних квадроциклів, то першим їхнім прабатьком можна назвати екземпляр, представлений в 1853 році на виставці промисловості Всіх Націй Миру в Нью-Йорку. Це сталося в той час, коли ще тільки почали набувати популярності двоколісні велосипеди. Квадроцикли підносили, як можливість вирішення проблеми низької швидкості, стабільності в їзді, до того ж, у велосипедів того часу були відсутні навіть пасажирські місця.

Двомісні квадроцикли в XIX столітті випускалися двох конфігурацій: з сидіннями один навпроти одного і на одній лінії. Не відразу винахідники прийшли до вирішення питання про розміщення коліс квадроцикла. Вони спробували розмістити колеса в вершинах ромба, але це рішення виявилося невдалим, так як квадроцикли стають менш стійкими і стабільними. Тому розробники того часу повернулися до історично більш поширеної форми – прямокутника.
Можна вважати, що перші експериментальні автомобілі на парових двигунах по суті були квадроциклами. Ford Quadricycle був одним з перших таких автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння і називався саме автотранспортним квадроциклом.

Такі квадроцикли з двигунами внутрішнього згоряння дуже швидко завоювали популярність у всьому світі.

Популярність квадроциклів помітно згасла в кінці XIX століття, коли в результаті стрімкого вдосконалення технологій з’явилися автомобілі і можливість купити
мотовсюдихід. Але, тим не менш, в туристичних районах все одно вироблялася невелика кількість квадроциклів.

Відродженням квадроцикла можна назвати ХХ століття, коли у Франції Чарльз Моше в 1924 році представив на суд публіки свій Velocar з педалями. Velocar дуже допоміг французам під час Другої світової війни, коли населення перебувало під німецькою окупацією, і бензин був фактично недоступний. Квадроцикли Моше і зараз при бажанні можна побачити в музеях Франції.

На тлі нафтової кризи 1973 року і загострення в ті роки екологічних проблем, пов’язаних з масовим виробництвом автомобілів, в 70-ті, 80-ті роки минулого століття знову відродився інтерес до чотириколісних транспортних засобів з метою використовувати їх як особистий транспорт. Це була спроба об’єднання кращих якостей автомобіля і мотоцикла. У 1970 році стали з’являтися триколісні всюдихідні мотоцикли, котрі володіли витривалістю, практичністю автомобіля і маневреністю мотоцикла. Можливо, їх творці тоді й самі не думали, що ця машина покладе початок величезної індустрії мотовсюдиходів.

У Каліфорнії в ті роки ця машина стала активно використовуватися для пересування по пляжам. Мода на пляжні машини росла, їх виробництво збільшувалося, а якість удосконалювалося. Для надання більшої стійкості потім було додано четверте колесо і різні аксесуари для квадроциклів.
Сучасний квадроцикл – це універсальний позашляховик для їзди по пересіченій місцевості. Квадроцикли знаходять своє практичне застосування в мисливських і
фермерських господарствах, лісопаркових зонах і заповідниках

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: