Правильний догляд за ланцюговим приводом


Привід мотоцикла на ланцюгу можна зустріти майже завжди. Ланцюговий привід складний тільки тим, що за ним потрібен постійний і серйозний догляд. Але так, як вузол непогано себе зарекомендував, тому майже всі ним користуються, плюс його легше замінити, і, якщо доглядати добре, то довго буде служити

Кожні 500-1000 кілометрів ланцюг потрібно прочищати і змащувати. Якщо поїздки відбувалися в дощову погоду або по бездоріжжю, відразу потрібно змастити ланцюг додатково. 

У ланцюзі два види ланок, внутрішні і зовнішні. У першому виді пластини закріплені втулкою, а в другому - стрижнем. Стрижні пропущені крізь втулки. Тертя відбувається в групах ролик-втулка і стрижень-втулка. Друга група наповнена термостійким мастилом виробником, достатнього для всього терміну служби ланцюга. А перший практично не захищений. Крім цього на нього постійно впливає зовнішнє середовище. Саме за ним і потрібен догляд.

 

Візьміть собі за правило. Змазка ланцюга повинна проводитися кожні п'ятсот-сімсот кілометрів. А ще краще частіше проводити огляд.

Для початку огляньте ланцюг на предмет зносу і правильного натягу, щоб уникнути надмірного провисання ланцюга і проскакування зубів. Якщо ланцюг дуже ослаблений, вам треба перевірити натяг і знос в  мотосервісі. 

Або, якщо самі добре вмієте, то, думаю, впораєтеся. 

Якщо ланцюг не зношений, то, то приступаємо до правильної змазки ланцюга.

Далі очищаємо ланцюг від бруду, відпрацьованого мастила,  і продуктів природного зносу ланки ланцюга і зірок. Все це з'являється в процесі експлуатації мотоцикла. І нічим хорошим зазвичай не закінчується. Бруд з мастилом утворює в'язку субстанцію, що володіє абразивними властивостями і скорочує термін служби ланцюга, а також перешкоджає деталям.

Встановіть мотоцикл на центральну підніжку, або на підставку, щоб заднє колесо вільно оберталося. Потім повільно провертаючи колесо, рівномірно нанесіть на ланцюг очищувач MOTUL. Повертайте до тих пір поки очищувач рівномірно не покриє ланки і почекайте трохи, хай очистить ланцюг.

Очищати найкраще спеціальною щіткою, але можна і зубною (вічно вона виручає))))). До речі, є ще машинка для чищення ланцюга. (Теж можна в наш час придбати).

Чого не можна робити, це використовувати металеві щітки для очищення ланцюга. Нею можна пошкодити сальники ланок ланцюга, і видалити мастило з цих втулок.

Бруд який появився відразу ж знімати серветкою або м'якою тканиною без ворсу. Ця процедура триває до тих пір, поки ланцюг повністю не очиститься. Разом з ланцюгом забруднюється і область маятника мотоцикла. Не забудьте прочистити і його. Після остаточного очищення і протирання ланцюга насухо, можна приступати до нанесення нового мастила.

Змазка ланцюга мотоцикла здійснюється за допомогою різних спреїв MOTUL.  Але є і такі хлопці, які використовують звичайне моторне масло.

Масло теж хороший варіант, але має дуже серйозний недолік: забруднює одяг і колеса мотоцикла, а також і сам мотоцикл.  А масла, приготовлені за сучасними технологіями, мають добавки, які практично не виводяться з одягу. Також зверніть увагу, що ланцюг,який змащений маслом, швидко висихає і руйнується. І притягує до себе більше пилу і сміття, особливо на перших порах експлуатації.

Але повернемося до самого процесу.  Провертаючи заднє колесо, змащуємо спочатку внутрішню частину ланцюга між роликами, де знаходяться резинові сальники. Після цього бажано нанести шар змазки і на зовнішню частину ланцюга. У деяких випадках, можливо нанесення змазки лише на внутрішню сторону ланцюга.

Уважно стежте, щоб мастило не потрапило на гальмівний диск і якщо вам все-таки не вдалося зробити акуратно, то не забудьте його протерти. 

Ланцюг для мотоцикла, якщо за ним правильно доглядати, залишиться в нормальному стані до 25-30 тисяч кілометрів.

Після обробки ланцюга не рушайте з місця відразу. Це викликано тим, що до складу спрею MOTUL входять компоненти, що поліпшують характеристики поверхневого натягу шару мастила. Необхідно почекати 10-15 хвилин для закріплення цього ефекту і повного випаровування активних речовин. Потім знову протріть поверхню ланцюга не ворсистою тканиною, для того, щоби видалити лишнє мастило  збоку, це забезпечить меншу запиленість ланцюга у майбутньому при експлуатації. Мастило MOTUL повністю готове до уксплуатації мотоцикла через 30 хв і саме в цей час і стає в'язким. Після цього адгезивні характеристики робочих поверхонь ланцюга і мастильні властивості поверхневого шару повністю відновлені. 

 

Купляй очисники та змазки для будь-якого ланцюга у офіційного представника MOTUL в інтернет магазині https://motodrom.com.ua/

Telegram канал https://t.me/MOTUl_moto_auto

Instagram https://www.instagram.com/motul_franyk/

Viber, Whats App тел. +380992638596

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: