Перевірка мотоцикла перед виїздом


Перевірка технічного стану мотоцикла перед виїздом зі стоянки - процедура якщо не обов'язкова, то вкрай бажана, адже ми повинні дбати за свою безпеку

Так що варто зробити перед виїздом.

  1. Візуальний огляд. Найперше і найпростіше, що потрібно зробити при зустрічі з мотоциклом в гаражі або на стоянці - НЕ поцілувати його в фару і не протерти від пилу, а заглянути під нього. Звертати увагу потрібно перш за все на сліди рідини, яка могла витекти або відразу після приїзду, або за час стоянки. Посередині з зазвичай протікає моторне масло, трохи попереду - антифриз, під колесами - гальмівна рідина. Але цей метод працює не завжди, тому що рідини можуть витікати по. Відрізнити одне від іншого можна на вигляд і на дотик, масло - масляне, антифриз - червоний, зелений або синій, гальмівна рідина - безбарвна, їдка і злегка в’язка. Далі по слідами на мотоциклі шукаємо місце витоку і або усуваємо своїми силами, або викликаємо евакуатор. Їхати до сервісу, якщо витекло більш-менш значна кількість однієї з трьох рідин, можна тільки якщо є чітке розуміння суті того, що відбувається.
  2. Тиск в колесах. Вуличні покришки класичного дорожнього мотоцикла можна накачати до 2.2-2.5 кПа спереду і до 2.5-2.9 ззаду.
  3. Рівень масла. Періодичність перевірки рівня масла безпосередньо залежить від мотоцикла. Якщо вам пощастило, від заміни до заміни він мінятися не буде, але про всяк випадок раз в два тижні або в 1000 кілометрів перевірити його варто. Зазвичай для перевірки потрібно прогріти двигун, поставити мотоцикл строго перпендикулярно землі, дати хвилину на стікання масла і подивитися у віконце, або на щуп, який безпосередньо перед виміром необхідно насухо протерти.
  4. Рівень антифризу. Перевіряється перед кожним виїздом на холодному моторі за відмітками на розширювальному бачку. У цей момент рідина, рівень якої в міру прогріву змінюється, повинна знаходитися між максимумом і мінімумом. На деяких екземплярах розширювальний бачок відсутній, там потрібно заглядати під кришку радіатора. Якщо рівня немає, що трапляється навіть на справних мотоциклах, доливаємо антифриз тієї ж марки або того ж кольору, що і був залитий. В крайньому випадку - дистильовану воду.
  5. Гальма. Знос прекрасно видно зовні через щілину між супортом і гальмівним диском.
  6. Натяг ланцюга. Коли байк стоїть бічній підніжці величина провисання ланцюга 5-15 міліметрів, для позашляхового - набагато більше. Привід на заднє колесо ланцюгом, на відміну від карданного і ремінного, вимагає частого обслуговування. Ланцюг повинен трохи провисати, і величину цього провисання потрібно перевіряти раз в один-два тижні.
  7. Зірки. Ланцюг змінюється разом із зірками. Зазвичай знос комплекту визначається за формою зубів. В ідеалі вони повинні бути прямими, ніж більш крючкообразной стає форма, тим серйозніше треба задуматися про заміну.
  8. Ручка газу. Якщо повернення ручки відбувається повільно і неохоче, або взагалі не відбувається, чистимо місце контакту ручки з кермом, а також змащуємо троси. На заглушених карбюраторних мотоциклах крутити ручку слід з обережністю, оскільки велика ймовірність подальших проблем з запуском.
  9. Підвіска. Підвіска повинна просісти, а після ослаблення зусилля плавно повернутися у вихідне положення
  10. Зчеплення. Цей вузол можна перевірити тільки на заведеному мотоциклі. Основних несправностей у нього дві, «веде» і «буксує». У першому випадку диски повністю не розпрямляються. Ви включаєте передачу, і мотоцикл починає їхати ще до відпускання важеля зчеплення. У другому диски не можуть нормально зачепитися один за одного.

 

✅ Замовити, уточнити деталі, відремонтувати мототехніку тут Мотодром сервіс

Замовити: Масло для двигуна MOTUL 5000 4T SAE 15W50 ,

Антифриз MOTUL MOTOCOOL FACTORY LINE

Купляй  у офіційного представника продукції MOTUL https://uamoto.com/shop/motul

Facebook Мотодром Сервіс

Або за телефоном +380992638596 (Viber, WhatsApp, Telegram)


Безкоштовна доставка по Україні для замовлень від 500 грн. ✅

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: