Вибір та покупка б/в квадроцикла в Україні


  В інтернеті можна знайти багато порад про те як обрати та купити б/в квадроцикл в Україні. Але в більшості своїй вони містять рекомендації про марки та моделі, інформація ж на що звертати увагу при покупці б/в квадроцикла досить обмежена та поверхнева. Щоб отримати правильні поради по вибору б/в квадроцикла,  краще звернутись до тих, хто має досвід та може професійно проконсультувати читачів у цьому питанні. Тому ми звернулись за допомогою до спеціаліста і стаття містить рекомендації керівника СТО "Мотодром Сервіс" в м.Івано-Франківськ, Ігора Бородакевича.

 Щоб експлуатація була комфортною та приносила задоволення, майбутньому власнику квадроцикла необхідно зрозуміти який тип квадроцикла йому потрібен, переконатись що ремонт та обслуговування не будуть проблемою і не "купити кота в мішку". Також не слід забувати, що спеціальне екіпірування зробить експлуатацію квадроцикла, незалежно від його типу, більш безпечною. 

Типи квадроциклів

 Всі квадроцикли поділяються на кілька типів, що обумовлені різними технічними рішеннями в їхніх конструкціях, габаратними розмірами та експлуатаційними характеристиками. Основні типи квадроциклів:

1. Утилітарний квадроцикл; 2. Cпортивний квадроцикл; 3. Дитячий квадроцикл; 

   Утилітарні квадроцикли добре підходять для активного відпочинку на природі, екстремальних поїздок по пересічній місцевості, для прокатів. В Україні забороняється їздити такими квадроциклами по дорогах загального користування, оскільки тип шин, конструкція підвіски та відсутність спеціальної світлотехніки робить небезпечною експлуатацію такого квадроцикла на дорозі. Такі квадроцикли оснащено 1 або 2-х циліндровими 4-тактними дизельними або бензиновими двигунами із об'ємом від 300-1000см.куб. Їхні розвинуті колісні арки та облицювання добре захищають водія від бруду та вміщають великі колеса розміром R12-R15 із агресивним протектором шин. Також в утилітарних квадроциклах досить міцна конструкція рами, адже такі квадроцикли обладнано багажними платформами спереду та ззаду і вони здатні буксирувати причепи із загальною масою до 500кг. Дуже часто такі квадроцикли бувають двохмісними, для комфорту пасажира мають подовжену колісну базу та сидіння, підтримку для спини і платформи для ніг. В більшості, такі квадроцикли оснащено популярною серед виробників автоматичною варіаторною коробкою передач із передачею крутного моменту від двигуна до кпп клиновим ремнем. Хоча існують і квадроцикли із гідротрансформаторною кпп (аналог класичної автомобільної АКПП), напіватоматичною та повністю механічною кпп. Конструктивно всі квадроцикли такого типу мають задньопривідну трансмісію із можливістю включення повного приводу через окремий селектор на кермі. Це дозволяє їм мати хорошу проходимість на сніжній чи заболоченій місцевості. В список додаткового оснащення таких квадроциклів входять: електропідсилювач керма, захист рук, силові бампери, захист днища та елементів підвіски, лебідки, підігріви рук та сидінь, розширювачі колісних арок, шнорхель для подолання бродів, гусеничні комплекти, герметичні багажні кофри, та ін. 

  До покупки спортивного квадроцикла слід підходити обдумано. Справжні спортивні квадроцикли спроектовано таким чином, щоб мінімізувати їхню загальну масу. Поєднання низької маси із високофорсованими двигунами потужністю 45-100 к.с. перетворює їх в безкомпромісні боліди, що здатні розганятись до 160-180 км/год. та долати 3 секундний барєр 0-100 км/год. Слід враховувати, що такі квадроцикли створено для гонок і пересічному користувачу вони можуть принести більше неприємностей аніж задоволення. Хоча для любителів адреналіну спортивний квадроцикл це саме те, що лікар прописав. Конструктивно, це завжди квадроцикли із відкритим ланцюговим приводом на задню вісь, без можливості підключення повного приводу. Мінімальне спрощене пластикове облицювання не захищає від бруду з-під коліс, а не надто зручне сидіння не даруватиме задоволення від тривалих поїздок. Коробка передач таких квадроциклів завжди механічна, із дисковим зчепленням в масляній ванні. Простіше сказати - перемикати передачі доведеться самостійно, а це в свою чергу потребує навиків та досвіду. Слід також врахувати, що кожен утилітарний квадроцикл має реверсивний хід, "задню передачу". Натомість, реверс рідкість в спортивних квадроциклах і це призводить до додаткових незручностей в експлуатації. На відміну від утилітарних квадроциклів в квадроциклах спортивних всі елементи підвіски, гальмівної системи та приводу коліс є полегшеними - тобто їхній ресурс суттєво менший, а це відображається на вартості ремонту та частоті обслуговування. Компоненти додаткового обладнання для спортивних квадроциклів можна використовувати фактично тіж самі, що й для квадроцикла утилітарного. Хоча частіше, встановлення деяких таких компонентів на спортивні квадроцикли можна порівняти із намаганням зробити із хорошого спорткара пародію на джип. Іноді на ринку зустрічаються пропозиції про продаж спортивних квадроциклів на яких можна їздити по дорогах загального користування. Такі квадроцикли перевзуті в спеціальні шосейні шини, мають дзеркала заднього виду, звуковий сигнал та вказівники поворотів. Після сертифікації у відповідних організаціях такі квадроцикли можна зареєструвати в сервісному центрі МВС у встановленому законом порядку. 

  Дитячі квадроцикли - досить популярні в Україні для дітей віком від 6 років. Заборонені до експлуатації на автомобільних дорогах. Всі дитячі квадроцикли задньопривідні і бувають із електричними та бензиновими 2 і 4-х тактними двигунами обємом 49 - 175см.куб.  В порівнянні із своїми "старшими родичами", дитячі квадроцикли суттєво менші за розмірами і мають скромні технічні характеристики. На моторинку України "бюджетні" версії дитячих квадроциклів в основному китайського виробництва. Якість та надійність їхніх вузлів і конструкції залишає бажати кращого. Японські та американські дитячі квадроцикли значно міцніші та надійніші, відомі випадки коли на одному японському квадрику за 10 років виросли троє дітлахів, і стан квадрика залишався таким, що "йому їздити ще 100 років" і його досить легко продали. Що стосується самої експлуатації дитячих квадроциклів то слід враховувати, що він є джерелем підвищеної небезпеки для дітей і потрібно постійно контролювати такі розваги. Додаткове обладнання для дитячих квадроциклів це перш за все аварійні вимикачі двигуна які можна закріпити через ремінець до руки чи пояса дитини. Також існують бездротові пульти за допомогою яких батьки в разі небезпеки можуть дистанційно швидко вимкнути двигун. Обов'язково треба враховувати той факт, що найдешевші версії дитячих квадроциклів не мають електричного стартера, а обладнані простим ручним стартером на шнурку, як на садовому бензоінструменті. Запускати такі квадроцикли задоволення ще те, і дуже часто механізм запуску ламається. Ремонт та обслуговування китайського дитячого квадроцикла ускладнюється тим, що вся конструкція фактично "одноразова". Наприклад, рама та елементи підвіски ламаються на зварних швах, в конструкції використано багато пластикових або лекгосплавних силумінових елементів які швидко втрачають свою міцність та функціональність. Такі квадроцикли просто "розсипаються на ходу".

  Слід зауважити також, що виробники часто намагаються поєднати в одній моделі різні типи квадроциклів. Для прикладу: завдяки таким комбінаціям з'явились спортивні повнопривідні квадроцикли із автоматичними кпп. Такі як Can-Am Renegade або Polaris Scrambler. Та ж сама ситуація відбувається із дитячими чи підлітковими квадроциклами - виробники, особливо китайські, як селекціонери схрещують різні типи квадроциклів. В результаті користувач отримує комбінацію і без того ненадійних технічних рішень. В кращому випадку такі квадроцикли якийсь час їздять, а в гіршому постійно потребують ремонту. 

  Отже будемо вважати, що Ви визначились із типом квадроцикла, який хочеться придбати. Далі потрібно переглянути цінову політику на моторинку України. Вам необхідно визначити мінімальну вартість нового квадроцикла та середню вартість б/в квадроцикла. Слід брати до уваги пропозиції по всіх марках та моделях квадроциклів бажаного типу. Оберіть 3-4 пропозиції, поспілкуйтесь та домовтесь із продавцем про зустріч. Не купляйте квадроцикл не оглянувши його. Обов'язково подивіться кілька пропозицій, адже тільки так ви матимете більш-менш чітке бачення різниці в комплектації, стані і відповідності ціни. Це дасть вам можливість зробити правильний вибір. Важливо отримати від продавця інформацію про експлуатацію та обслуговування квадроцикла, перевірити наявність документів на сам квадроцикл. Такими документами можуть бути свідоцтво про реєстрацію, договір купівлі-продажу, вантажно-митна декларація або інший документ, який підтверджує право власності та свідчить про те що квадроцикл не крадений або за ним не тягнеться шлейф можливих неприємностей.

  Далі важливий момент - оптимальний варіант перевірки та оцінки стану квадроцикла це переконати продавця привезти його на найближче мото СТО. Якщо продавець відмовляється - цей квадроцикл вам не потрібен. Як правило, механіки мотосервісу немають причин приховувати реальний стан речей, там же ви зможете отримати орієнтовну вартість необхідних запчастин та ремонту і це дозволить вам визначитись із покупкою. В ситуаціях, коли продавець погоджується привезти квадроцикл для оцінки технічного стану, зазвичай за саму оцінку платить покупець якщо квадроцикл не куплено, або суму вартості оцінки ділять 50/50 якщо продавець та покупець домовились і квадроцикл продано. Що робити, коли немає можливості доставити квадроцикл на мото СТО для технічної перевірки? Для цього ми склали порядок дій, що підкаже вам куди заглянути і що послухати. 

  Чек-лист огляду б/в квадроцикла:

  • Здійсніть огляд стану елементів облицювання та доступних вузлів;
  • Перевірте запуск двигуна та відсутність зайвих звуків в його роботі;
  • Переконайтесь, що вихлопні гази не мають синього, білого або чорного кольору;
  • Прогрійте двигун до робочої температури, заглушіть та знову запустіть його;
  • Перевірте чи немає підтікань палива, мастила, гальмівної та холоджуючої рідини;
  • Перевірте роботу системи охолодження, керма, гальм, підвіски, та приводу коліс;
  • Переконайтесь, що всі передачі вмикаються без суттєвих проблем та зайвих звуків;
  • Переконайтесь, що вся електрична система працює справно;
  • Попросіть продавця сісти та проїхатись на квадроциклі перед вами;
  • Проїдьтесь на квадроциклі самостійно. Робіть це спокійно та акуратно;

 

 Якщо огляд не виявив суттєвих проблем і в принципі ви задоволені тим, що бачите - можете купляти. Не забувайте, що виявлені недоліки є причиною щоб знизити ціну, враховуючи при цьому вартість запчастин та роботи. Важливо зрозуміти, що виявити все і попередити майбутні поломки не може ніхто. Для цього потрібно як мінімум повністю розібрати квадроцикл і оглянути його із середини. Жоден продавець не дозволить цього зробити. Будь-яка мототехніка, навіть нова або та що не їздить, із часом потребує догляду, обслуговування та ремонту. В наш час, коли запчастини можна замовити навіть із іншого кінця світу, ремонт квадроцикла давно перестав бути проблемою. Правильним рішенням для майбутнього власника квадроцикла буде визначитись із майбутніми обслуговуваннями та ремонтами, вони будуть і від них нікуди не дітись. Просто слід визначитись із двома важливими моментами - знайти магазин, що зможе привезти запчастини для квадроцикла і знайти найближчу майстерню, що ремонтує та обслуговує мототехніку. Хоча як правило, мото СТО часто самостійно займаються підбором, пошуком та доставкою запчастин або мають власний склад і проблем в обслуговуванні та ремонті не буде взагалі. 

 

 Сподіваємось, що опублікована інформація стане Вам в нагоді. Нагадуємо також, що на UAMOTO.COM можна купити чи продати все, що повязано із квадроциклами, а також знайти інформацію про магазини мотозапчастин та мото СТО у вашому регіоні.

Дякуємо за те, що Ви з нами!

Читайте також: Вибір кофра для квадроцикла

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: