Як мотоциклісту бути помітним іншим учасникам руху?


Логіка мотоциклістів: ставлю прямоток, щоб чули, раз бачити не хочуть - цілком обґрунтована. Ті, хто купують байк і думають, що тепер-то на них завжди будуть звертати увагу, виявляться неабияк засмучені,оскільки невидимими стають майже всі мотоциклісти на вулицях міста.

Автолюбителі мислять габаритами інших машин, тому навіть на «Голді» або чого вже там ... на Boss Hoss реально підкрастися непоміченим. 

Перше, що рятує при їзді в місті, крім уваги, дотримання правил дорожнього руху і тисячі таких же першочергових пунктів - це положення усередині своєї смуги. Їхати слід з лівої частині дорожнього полотна.

Початківці мотоциклісти бояться їхати біля розділової із зустрічним рухом смуги, постійно тиснуться до узбіччя. Підступ в тому, що інші водії в такому випадку бачать лише вільний простір між двома що йдуть машинами, але не бачить, що біля узбіччя тихо коптить новачок.

З лівого положення всередині ряду вам краще видно обстановку дороги, повороти і рух зустрічного потоку.

Важливо, не ризикувати сильними вилазками лівіше лівого або праворуч від правого.

По-друге . Більшість водіїв не чекає появи когось на обгін, якщо це не інший автомобіль і зосереджені тільки на зустрічному русі, особливо, якщо водій перебудувався на поворот - він вас не побачить, так як ви опинитеся в сліпій зоні через те, що машина на поворот стає під кутом.

Сліпі зони - області, в яких водії транспортного засобу фізично не бачать вас не через недолугість, а тому що дзеркала не дають повного радіусу огляду.

Смертельними зонами називають області, в яких ви перебуваєте в безпосередній небезпечній близькості до транспортного засобу.

Про сліпі зони звичайних машини відомо практично всім, але окремо хочеться нагадати про великогабаритний транспорт. Мотоциклістам варто остерігатися їх з безлічі причин. З автобусами варто бути просто уважнішим, з ними все гранично ясно: чітка смуга руху, певні місця зупинок, мала швидкість руху. Але ось з фурами, справи йдуть в рази складніше.

У фури найбільше число сліпих зон, особливо в повороті. Згадайте питання з іспитів ПДР, чомусь ми все забуваємо про те, як зміщується причіп в радіусі повороту. Водії фури входять в поворот, сподіваючись на розсудливість інших учасників руху, які не зважаться прошмигнути в утворену щілину. З кабіни вони абсолютно не бачать тих, хто сподівався на швидкість своєї реакції, але виявився затиснутим між бордюром і причепом.

Друга біда, з якою стикаються пілоти - фізика маси. Величезна вага прирівнюється подовженому гальмівного шляху. Зупинити мотоцикл набагато легше, ніж фуру.

Крім інерції у великої маси завантаженої великогабаритної машини існує й інший побічний ефект - повітряна хвиля. Вас може перекинути або "затгнути" поцупити слідом за причепом.

Ось чому слід остерігатися великогабаритного транспорту на дорозі, тому що навіть якщо ви зайняли вдале положення в смузі, вас далеко не завжди бачать інші учасники руху.

Зайвий раз нагадаю про сліпі зонах фури.

По - третє І так, до сліпих зон рідко зараховують фактор швидкості. Але чим швидше ви рухаєтеся, тим більше звужується ваш зір, отже, ви менше звертаєте увагу на обстановку навколо.

Отже для того, щоби вас завжди помітили в потоці:

  1. При будь-якому маневрі користуємось габаритними вогнями
  2. Одівайте яскравий жилет, якщо ваші подорожі часто супроводжуються саме містом
  3. Слідкуйте за якістю ваших шин, адже зношені шини знижують силу зчеплення шин із дорожнім покриттям. А це ваша безпека та гальмівний шлях.
  4. Якщо рухаємось по місту зранку чи пізно ввечері, не розраховуйте на те, що вас бачать тому радимо перед обгінним маневром "помигати" дальним світлом.
  5. При денних поїздках та маневрах використовуйте звуковий сигнал, перед виконанням маневру. Це точно приверне увагу водія
  6. І найголовніше, якщо бачите неподалік автомобіль чи фуру яка "стартує" виїжджати з другорядної дороги, а ви на головній, то не ризикуйте, і не "крутіть ручку,а краще посигнальте

Будьте обережні.

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: