Гідроцикл- транспорт для активного відпочинку ...


Можливості техніки для відпочинку з кожним роком все зростають. Зараз взимку вже не катаються з гір на санках, а їздять на снігоходах і сноубордах, влітку не гуляють пішки, а пересуваються на квадроциклах чи мотоциклах. І для розваг на воді існує своя різновид техніки - гідроцикл. «Осідлавши» цей агрегат, ви зможете зробити свій відпочинок на морі або дачному озері ще більш цікавим і захоплюючим.

Особливості конструкції і змісту

Гідроцикл - не менше складний технічний пристрій, ніж мотоцикл або снігохід. По суті, цей транспортний засіб з корпусом зі склопластику, забезпечений дво- або чотиритактним двигуном внутрішнього згоряння, який забезпечує транспорту самохідність. Винаходили гідроцикл як спортивну техніку, але з часом він набув великої популярності серед любителів активного відпочинку.

Існує два типи конструкції гідроциклів:

Стоячі - спортивні аквабайки: легкі, маневрені, що розвивають швидкість до 120 км / ч. Практично будь-який сучасний спортивний гідроцикл оснащений можливістю регулювання кута нахилу сопла водомета (водяного насоса для створення реактивної тяги). Це дозволяє фрістайлерам здійснювати складні маневри, такі як стрибки над водою.

Сидячі - гідроцикли для відпочинку. Найчастіше вони дво- та тримісні, менш маневрені і швидкі, але при цьому більш стійкі і безпечні. Ідеальний варіант для прогулянок. Також потужності двигуна таких гідроциклів може вистачати на буксирування водного лижника або парасейлера.

Гідроцикли, як і будь-яка інша техніка, мають свої особливості утримання, експлуатації та перевезення.

  • По-перше, це «сезонне» транспортний засіб, тому для його зберігання взимку потрібно виділити місце в гаражі або спеціальному боксі, а також придбати чохол.
  • По-друге, для транспортування аквабайка до місця безпосереднього використання потрібен причіп.
  • По-третє, відразу при покупці водного мотоцикла слід придбати рятувальні жилети для кожного пасажира і для водія.

Необхідно пам'ятати, що гідроцикл, сидячий або стоячий, є маломірним судном і тому його потрібно зареєструвати в Державній інспекції.

Хоча конструкція аквабайка має малу осадку, його не можна використовувати в дрібних водоймах, а також у річках з швидкою течією.

Види гідроциклів

Вибираючи водний мотоцикл, потрібно, в першу чергу, спиратися на мету його використання: чи буде це спортивний гідроцикл для фрістайлу та професійного навчання трюкам на воді або машина для розважальних прогулянок всією сім'єю.

Сімейний

Конструкції для сімейного використання насилу можна назвати аквабайками: вони досить великі за розміром і здатні вміщати до трьох осіб. Як правило, family-моделі оснащують багажником для зберігання запасних жилетів і речей, які можуть знадобитися на прогулянці: ковдр, продуктів, води і т.д. Ці агрегати мають підвищену стійкість на воді і максимально прості в управлінні. Яскравим представником сімейних гідроциклів є тримісний SPARK 3UP 900 HO ACE TRIXX.

Спортивний

Спортивні моделі гідроциклів найчастіше стоячі. Вони, як уже говорилося вище, легкі і швидкі. Управління ними вимагає наявності певних навичок, тому починати знайомство з водними мотоциклами саме з такого виду не рекомендують. До недавніх пір існував брак водних мотоциклів цього типу - вони були не досить стійкі. Зараз ця проблема вирішена завдяки новітньому рішенням компанії BRP, що запропонувала модель Sea-Doo Spark - «гібрид» спортивного і туристичного гідроцикли, легкий і маневрений, як стоячий, але комфортний і безпечний, як сімейний. Також до цього класу можна віднести двомісний гідроцикл BRP RXP-X 300. Він вже при виробництві комплектується додатковим обладнанням, яке встановлюють згодом на свої спортивні моделі.

Туристичний

Для туристичних прогулянок на воді виробники перетворили водні мотоцикли в ціле судно - місткі і оснащені масою додаткових деталей, наприклад, відкидними сходами для зручності відпочинку.

Дитячий

Гідроцикли для дітей - максимально безпечні конструкції, невеликі, але стійкі на воді. Управління зведено до мінімуму в конструкціях для малюків і наближене до «дорослого», але з великим упором на безпеку, в аквабайках для підлітків.

 

Прабатьком водного мотоцикла стала компанія BOMBARDIER, яка розробила конструкцію цього транспортного плавзасобу ще в 1968 році. Однак тоді винахідники не побачили практичного застосування свого відкриття. Ідеєю гідроциклу скористалася японська корпорація Kawasaki Heavy Industries, і через кілька років комерційний потенціал проекту повністю себе виправдав. До початку XXI століття гідроцикл став одним з найбільш популярних видів техніки для відпочинку.

Виробники

Крім місця і способу використання вашого майбутнього аквабайка, важливим є правильний вибір виробника: від цього буде залежати комфорт пілота і пасажирів, швидкість і довговічність транспорту і, звичайно, його ціна.

BRP (BOMBARDIER)

Гідроцикли BRP випускаються з 1968 року з загальною назвою всієї лінійки - Sea-Doo. BOMBARDIER донині виробляє найбільш інноваційні моделі цієї техніки. Наприклад, завдяки BRP з'явився перший гідроцикл з чотиритактним двигуном, а також перша модель з потужністю понад 200 к.с. Компанією створена регульована по висоті і жорсткості підвіски, замкнута система охолодження двигуна водного транспорту. Багато розробок і зараз залишаються унікальними: наприклад, всі моделі оснащуються системою електронного підрулювання на воді OTAS, системою гальмування та управління реверсом iBR - цим не можуть похвалитися інші виробники гідроциклів. На думку багатьох експертів, BOMBARDIER є головним «законодавцем мод» на ринку і визначає розвиток всієї галузі.

Загальною концепцією для виробів BOMBARDIER є поєднання надійності, невибагливості в експлуатації і розумної ціни. Асортимент гідроциклів Sea-Doo розрахований для будь-яких потреб користувача: є моделі спортивні, надпотужні, прогулянкові, полегшені і ексклюзивні.

YAMAHA

Компанія випустила свій перший гідроцикл в 1986 році і з тих пір постійно розвиває цей напрямок. Потужний мотор, що настроюється кермо, збільшене дзеркало заднього виду і цікавий дизайн - те, що привертає увагу багатьох любителів водних поїздок.

Гідроцикли YAMAHA поширені менш, ніж BRP, але мають своїх відданих шанувальників. Головним чином, популярні спортивні одномісні «стендап», хоча в асортименті присутні і класичні сімейні моделі.

Honda

На гідроцикли цієї великої японської марки шанувальники покладали великі надії - від дорогих і потужних моделей гідроциклів чекали наднадійності та інноваційних рішень. Частково очікування виправдалися: аквабайки Honda мали хороші ходові характеристики, якісні мотори і показники, які можна порівняти з лідерами ринку. Втім, мінусів теж вистачало тому конструктивні недоліки і наявність сильних конкурентів поставили крапку у випуску «водної» продукції Honda - c 2009 року фірма закрила цей напрямок. Однак при бажанні моделі гідроциклів цієї компанії можна знайти на вторинному ринку.

Kawasaki

Компанія почала випуск водних мотоциклів в 1973 році, трохи пізніше BRP. Своїми позиціями і популярністю на ринку Kawasaki зобов'язана потужним гоночним «стендап» - моделям, призначеним, в основному, для спортсменів, і саме ці аквабайки довгі роки були «візитною карткою» фірми. Однак тенденції змінилися - все більше людей стало вибирати максимально комфортний водний транспорт, і в останні роки Kawasaki виробляє переважно класичні сидячі моделі, втім, з незмінним «спортивним» ухилом.

На даний момент основна частина гідроциклів випускається компанією в сегменті «люкс».

Засоби для догляду MOTUL, моторні масла та фільтри, а також запчастини для водної техніки тут https://motodrom.com.ua/

Telegram канал https://t.me/MOTUl_moto_auto

Instagram https://www.instagram.com/motul_franyk/

Viber, Whats App тел. +380992638596

 

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: