Чи потрібно реєструвати скутери та мотоцикли із електродвигуном в Україні?

  Електроскутери, мотоцикли із електродвигуном та інший електротранспорт все частіше з’являються на дорогах України. Природньо, у користувачів виникають запитання про необхідність реєстрації транспортних засобів із електроприводом та чи необхідне посвідчення водія із відповідною категорією? Давайте спробуємо розібратись разом.

Отже, згідно ПДР України в редакції 2019 року, в п.1.10 зазначено:

  • Механічний транспортний засіб — транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт;
  • Мопед — двоколісний транспортний засіб, що має двигун з робочим об'ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт;
  • Мотоцикл — двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, що має двигун з робочим об'ємом 50 куб. см і більше або електродвигун 4 кВт і більше; До мотоциклів прирівнюються моторолери, мотоколяски, триколісні та інші механічні транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг;

Згідно поданої вище інформації робимо висновок - для того щоб ваш транспортний засіб (електроскутер, мотоцикл із електродвигуном) відповідав категорії механічний транспортний засіб, йому необхідний елктродвигун із потужністю понад 3 кВт. 

Який електротранспорт не потребує реєстрації в Україні:

  • Гіроборди, гіроскутери, моноколеса, електроскейти;
  • Електровелосипеди, гібридні велосипеди;
  • Електроскутери із потужністю двигуна до 3 кВт;
  • Мінібайки та електромотоцикли із потужністю двигуна до 3 кВт;

Про реєстрацію все зрозуміло, але досить часто забувають питання правил дорожнього руху, а саме чи необхідні водійське посвідчення і додаткові документи для керування таким транспортом? 

  Відповідно до п. 2.1 "Водій механічного транспортного засобу має мати при собі "посвідчення на право керування відповідної категорії, реєстраційний документ… страховий поліс обов’язкового страхування цивільної відповідальності". Спробуємо розібратись і в цьому. 

Кожен водій траспортного засобу, що виїхав на дорогу - автоматично стає учасником дорожнього руху та обовязково мусить дотримуватись правил дорожнього руху. Тобто не важливо чи ваш транспортний засіб обладнаний електродвигуном із потужністю менше або більше 3 кВт - на дорозі діють правила, яких необхідно дотримуватись беззаперечно, в іншому випадку - можливі ДТП, причому із смертельними наслідками. Отже, перш за все для власної безпеки необхідно добре знати правила дорожнього руху і мати документ, що підтверджує проходження навчання із відміткою про допуск до керування відповідною категорією транспортних засобів. Таким документом в Україні є посвідчення водія.

Категорії в посвідченні водія, які відповідають типам мототранспорту:

  • «А1» – мопеди, моторолери та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна до 50 куб. см або електродвигуном до 4 кВт;
  • «А» – мотоцикли ( у т.ч. з боковим причепом) та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна 50 куб. см і більше або електродвигуном 4 кВт і більше;
  • «В1» – квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) ТЗ, з максимальною масою не більше 400 кг.

  Страховий поліс обов’язкового страхування цивільної відповідальності, другий за важливістю документ, отримати не вдасться - оформити страхівку можна тільки за наявності свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Тому потрібно намагатись не створювати аварійні ситуації на дорозі, бо у випадку доведення вашої вини - відшкодовувати доведеться із власної кишені. Також слід звернути увагу на п.11.7 ПДР - "Транспортні засоби, швидкість руху яких не повинна перевищувати 40 км/год. або які з технічних причин не можуть розвивати таку швидкість, повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується обгін, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом".
  Отже бачимо, бути власником та користувачем електроскутера чи електробайка в Україні можна, немає жодних суттєвих проблем в питанні реєстрації та експлуатації на дорогах. Важливо тільки одне - знання та дотримання правил дорожнього руху в Україні.

Читайте також:

Реєстрація мотоцикла або скутера в Україні

Які документи потрібні для керування скутером чи мотоциклом в Україні

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: