Мототовари з-за кордону - як не "попасти" на мито?

 

Мито - платіж за ввезення товарів в країну з інших країн.

 Митна вартість ввезеного товару визначається законодавством України. Так, розмір мита залежить від типу товару, ваги і його вартості. Законом України ст. 234 Митного кодексу України (МИТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ) передбачена сплата мита за ввезений товар, якщо його сумарна вартість перевищує 100 євро і він важить більше 30 кг. До цієї суми і ваги ваше замовлення не підлягатиме оплаті митному збору. За замовлення, що перевищує ці межі, покупець буде зобов'язаний сплатити мито. Потрібно також розуміти, що митний збір за товари, замовлені на Аліекспресс, не включений у вартість товарів і не включений у вартість пересилки.

Для прикладу:

Ви замовили на АліЕкспресс кілька різних товарів в одного продавця і все приїхало в Україно в одній посилці?  Слід знати - якщо сумарна фактурна вартість товарів у одній посилці перевищує еквівалент 100 євро, вони теж обкладаються митом і податком на додану вартість. Тобто: якщо вартість товару більше 100 євро одержувач оплачує мито в розмірі 10% від вартості + 20% ПДВ (близько 32% від суми, що понад ліміт). На деякі групи товарів також діє додатковий акцизний збір.

Як уникнути додаткових митних оплат за посилки?

  У разі, якщо ви хочете отримати неоподатковуваний митним податком товар в передбачених рамках, ви повинні використовувати цю можливість тільки в одному замовленні - не робіть в один день кілька замовлень вартістю до 100 євро і вагою до 30 кг. Більш того, ваш товар повинен призначатися для особистого, а не комерційного використання, тому прослідкуйте, щоб ваше замовлення не вміщало багато однакових товарних позицій. При здійсненні об'ємного замовлення - просіть продавця не класти весь товар в одну посилку. Краще відправити все кількома посилками із інтервалом 1-3дні. Якщо ви купляєте справді дорогий товар, але на момент покупки на нього діє знижка - попросіть продавця вкласти в посилку супровідний інвойс із реальною вартістю, яку ви сплатили за товар. Якщо інвойсу про реальну вартість не буде, а товар дорогий (перевірити просто в інтернеті) - вам 100% додадуть митні платежі.

Читайте також:

Шахраї в інтернеті - як вберегтись.

АліЕкспресс для байкерів - що цікавого?

 

Поділитись у соц. мережах
Вас може зацікавити:
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: