Вдвічі більший пробіг двигуна після капремонту ніж в нового. Як таке можливо?


Більшість водіїв, віддаючи двигун свого мотоцикла в яке нибудь СТО для капітального ремонту, заздалегідь знають, що відремонтований мотор буде все ж дещо гірший за новий, і ресурс його буде природно менший. Адже багато хто міркує так — «новий значить новий».

Але дуже мало водіїв знають, що якщо зробити ПРАВИЛЬНИЙ капітальний ремонт двигуна, то він «пробіжить» набагато більше нового серійного заводського мотора.

Хто ж не хоче істотно збільшити післяремонтний пробіг (ресурс) двигуна свого мотоцикла або автомобіля. Напевно кожен.

Оскільки ж здійснити такий капітальний ремонт свого відпрацьованого двигуна, не так вже і складно, якщо взяти до уваги те, що серійне виробництво двигунів, це звичайний конвеєрный потік, в якому серійним деталям двигуна не приділяють належної уваги, це просто не реально.

Ну а ремонт двигуна, навіть поставлений на потік, в добре оснащеній майстерні — це мистецтво, тому що для кожного двигуна потрібний індивідуальний підхід. Наприклад при деффектовці деталей, при якій кожна деталь ретельно вивчається, мало не під мікроскопом, а іноді і допрацьовується фахівцями і стає краще нової деталі.

Якісний капремонт включає:

1) Двигун. У деяких грамотних зарубіжних майстернях, капітальний ремонт будь-якого двигуна, плавно переходить в його тюнінг, тобто доведення серійних деталей до досконалості. І не дивлячись на те, що такий ремонт дорожчий за звичайний (адже ручна праця завжди дорожча), попит на нього завжди великий і клієнти стоять в черзі.

Тому що відремонтований у такий спосіб двигун, в перших набагато потужніший і довговічніший за новий серійний мотор, а в друге він ще і дешевший за новий серійний мотор. Адже більшість найдорожчих і трудомістких операцій, робляться тільки на заводі, при виробництві двигуна з нуля.

І в цілях заощадження часу (а час як відомо це гроші) на більшості автозаводів, навмисно нехтують деякими важливими операціями. Наприклад кожен інженер або металло-эксперт знає, що після відливання блоку циліндрів, він повинен відлежатися на полиці певний час.

І завдяки цій витримці (старінню), поступово знижується внутрішня напруга кожної деталі, і при цьому вона може навіть трохи втратити форму (покоробитися). І тільки після того, як деталь набуває своєї остаточної форми, тільки після цього її можна починати обробляти (вибирати фрезою усі отвори і площини).

Так от, на деяких заводах витримку блоків і голівок не роблять, і у результаті, після обробки отворів і площин, з часом деталь міняє форму, і вже усі площини не паралельні, отвори теж (наприклад місце підшипників валів). І площини роз'єму блоку і голівки, після складання будуть не паралельні колінвалу, розподільному валу і іншим валам двигуна. Неважко здогадатися, який у результаті вийде двигун і який буде його ресурс.

2) Не менш важлива деталь, це циліндри двигуна, а точніше їх поверхня. Багатьом відомо, що після розточування циліндрів, їх поверхні (стінки) потрібно відхонингувати (хоча сучасні верстати дозволяють робити хонинговку і без попереднього розточування).

Тобто необхідно обробити стінки усіх циліндрів спеціальним інструментом, що називається хоном, який після обробки перетворює поверхню стінок циліндрів на шорстку, з дуже дрібними канавками і виступами . Більшість водіїв знають, що завдяки найдрібнішим канавкам на поверхні циліндрів краще утримується моторне мастило (для мастила поршнів і кілець).

Правильна хонинговка циліндра. 1 — блок циліндрів, 2 — алюмінієва плита з отворами, замість голівки, 3 — хон з безабразивними брусками.

3) При необхідності краще не підкладати під нижню площину блоку пластини, якщо ця площина не перпендикулярна осям циліндрів, а краще шлифувати цю площину на верстаті, щоб виправити всі дефекти. І після цього можна буде вже спокійно укладати блок на стіл розточувального верстата і розточувати, або хонінгувати циліндри (знову ж таки правильним — безабразивным хоном). Справжні мотористи професіонали (на жаль частіше за кордоном) роблять саме так.

Я сподіваюся, якщо прочитавши цю статтю, ви зробите капремонт свого двигуна, враховуючи усі нюанси, описані тут, то у результаті ви побачите дуже цікаві результати такого ремонту, а саме: набагато знизиться чад і природно витрата моторного масла, а так само вихлоп шкідливих речовин в атмосферу, трохи зменшиться витрата палива (адже втрати на тертя зменшаться), і істотно зменшиться швидкість зносу циліндрів, кілець і поршнів.

Ну, а найголовніше після правильного капітального ремонту та хонингування циліндрів,  деффектовки і доведення до ідеалу всіх деталей двигуна - ресурс вашого відремонтованого мотора, майже в два рази перевищить ресурс абсолютно новенького заводського серійного двигуна!

Поділитись у соц. мережах
Вас може зацікавити:
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: