AliExpress і митниця: як не попасти на додаткові платежі


 
Мито в Україні за товари з АліЕкспресс.

Мито - платіж за ввезення товарів в країну з інших країн. Митна вартість ввезеного товару визначається законодавством країни. Так, розмір мита залежить від типу товару, ваги і його вартості.

Законом України ст. 234 Митного кодексу України (МИТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ) передбачена сплата мита за ввезений товар, якщо його сумарна вартість перевищує 150 євро і він важить більше 30 кг. До цієї суми і ваги ваше замовлення не підлягатиме оплаті митному збору. За замовлення, що перевищує ці межі, покупець буде зобов'язаний сплатити мито. Митний збір за товари, замовлені на Аліекспресс, не включений у вартість товарів і не включений у вартість пересилки.

Якщо сумарна фактурна вартість товарів у одній посилці перевищує еквівалент 150 євро, вони обкладаються митом і податком на додану вартість.

Тобто: якщо вартість вантажу більше 150 євро одержувач оплачує мито в розмірі 10% від вартості + 20% ПДВ (близько 32% від суми, що понад ліміт). На деякі групи товарів також діє акцизний збір.

Як уникнути додаткових оплат за посилки з АліЕкспресс?

У разі, якщо ви хочете отримати неоподатковуваний митним податком товар в передбачених рамках, ви повинні використовувати цю можливість тільки в одному замовленні - не робіть в один день кілька замовлень вартістю до 150 євро і вагою до 30 кг. Більш того, ваш товар повинен призначатися для особистого, а не комерційного використання, тому прослідкуйте, щоб ваше замовлення не вміщало багато однакових товарних позицій. При здійсненні об'ємного замовлення - просіть продавця не класти весь товар в одну посилку. Краще відправити все кількома посилками із інтервалом 1-3дні. Якщо ви купляєте справді дорогий товар, але на момент покупки на нього діє знижка - попросіть продавця вкласти в посилку супровідний інвойс із реальною вартістю, яку ви сплатили за товар. Якщо інвойсу про реальну вартість не буде, а товар дорогий (перевірити просто в інтернеті) - вам 100% додадуть митні платежі.

Поділитись у соц. мережах