На одному заряді до 500 км на електромотоциклі...


Більшість мотоциклів з електричним двигуном обіцяють пробіг близько двох-трьох сотень кілометрів на повному заряді, але часто навіть не видають заявленого показника. Індійська компанія Mankame Automotive планує запустити в продаж повноцінний спортивний мотоцикл, що розвиває швидкість понад 200 км / год і здатний проїхати на одному заряді до 500 кілометрів.

Mankame - стартап зі штату Карнатака (Індія), що зайшов на розігрітий національний моторинок з зухвалим дебютним проектом: байк EP-1 заявлений як електричний спортивний мотоцикл, здатний підкорити на одному заряді рекордно довгу дистанцію.

Характеристики нового індійського електробайка виглядають частково нереальними: потужність 40 кВт (54 к / с), електромотор, що розвиває 8000 оборотів на хвилину, батарея на 18.4 кВт * год, максимальна швидкість 250 км / год і запас ходу на одному заряді 500 км. Зараз на ринку немає жодного мотоцикла навіть з близькими до заявлених показниками пробігу, та й потужності здається недостатньо для такої швидкості.

Ймовірно, розгадка інтриги криється в акумуляторі Samsung з рідинним охолодженням і надефективну систему управління приводом. Блок акумуляторів в цьому байці важить 80 кг, через що загальна вага збільшується до 180 кг. Мотоцикл укомплектований радіальними гальмами Brembo і регульованою перевернутої вилкою Öhlins, а ззаду, за бажанням власника, ставиться ресора Showa або Öhlins (остання на 850 доларів дорожче).

Заявлений максимальний запас ходу EP-1 - це результат тестування комп'ютерної моделі в заданих умовах: до ваги мотоцикла інженери додали 70 кг ваги вершника, обмежили потужність 27.6 кіловатами, крутний момент - 120 ньютон-метрами, а струм - 120 амперами. Коефіцієнт опору повітря пораховано на рівні 0.41. Розрахунки показали, що при таких умовах мотоцикл може проїхати 500 км на одному заряді, якщо швидкість руху буде на рівні 82.5 км / год або нижче. З іншого боку, на близькій до максимальної швидкості в 210 км / ч EP-1 зможе на одному заряді проїхати 140 кілометрів.

Ціна електромотоцикла стартує від $ 8500. за базову модель, яка буде оснащуватися асинхронним двигуном потужністю 16 кВт і батареєю на 12,16 кВтг, забезпечуючи дальність ходу 320 км із середньою швидкістю 70 км / год і максимальною швидкістю 120 км / год.

За $ 10 500 EP-1 поставляється з безщітковим двигуном постійного струму потужністю 20 кВт і батареєю на 14,97 кВтг, далекобійністю в 400 км і швидкістю, обмеженою на позначці 180 км / ч.

Топова версія обійдеться в $ 13 000 і буде оснащуватися 18,4-кіловатної батареєю і синхронним двигуном на постійних магнітах потужністю 40 кВт, що забезпечують всі ті максимальні характеристики, про які писалося вище.

Але до появи цієї диво-техніки у вільному продажі доведеться трохи почекати. З 1 липня стартап планує запустити краудфандинговую кампанію, і, якщо вона буде реалізована вдало, перші поставки електричного мотоцикла Mankame почнуться тільки до 2022 року. 

Засоби догляду MOTUL для вашого електробайка тут https://motodrom.com.ua/

Telegram канал https://t.me/MOTUl_moto_auto

Instagram https://www.instagram.com/motul_franyk/

Viber, Whats App тел. +380992638596

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: