BMW створила ланцюг, який не потрібно обслуговувати


Компанія BMW анонсувала ланцюг, який з її слів, ідеальна для туризму. Ланцюг M Endurance має високоефективне покриття і крім того, що не вимагає періодичного змащування, ніколи не розтягується!

В даний час дана ланцюг доступний на лише двох моделях BMW. Є надія, що дана технологія рано чи пізно буде запропонована і власникам інших ланцюгових мотоциклів.

Подібно попереднім ланцюгах X-ring, новий ланцюг M Endurance має постійне мастило між роликами і штифтами, укладене X-кільцями. Що, являється нововведенням, так необхідна раніше процедура періодичного поповнення мастила відома також як "мастило ланцюга" тепер більше не є необхідною, і при цьому ланцюг не потрібно час від часу підтягувати через знос.

Все це стало можливим завдяки новому покриттю роликів: тетраедральном аморфном вуглецем (ta-C), також відомому як технічні алмази. Це покриття характеризується надзвичайною твердістю і стійкістю, і в цьому випадку воно  добре відоме як покриття DLC (алмазоподібний вуглець) і чистим алмазом. На противагу використанням зараз металевих поверхонь, нове покриття з тетраедральним аморфним вуглецем (ta-C) не зношується. При цьому, цей тип покриття також пропонує суттєво менший коефіцієнт тертя.

Завдяки відмінним характеристикам сухого мастила і усунення зносу, ланцюг M Endurance з роликами, покритими тетраедральним аморфним вуглецем (ta-C), пропонує комфорт обслуговування, який можна порівняти з обслуговуванням карданного валу. Це включає всі роботи з очищення ланцюга, неминучі при використанні звичайних ланцюгів, через розбризкування мастила. Крім того, ланцюг M Endurance також максимально привітно ставиться до навколишнього середовища.

Поки 525-ий ланцюг M Endurance опціонально доступний лише на двох 4-х циліндрових мотоциклах BMW S 1000 RR і S 1000 XR. Однак надалі очікуються нові моделі BMW, де він також буде запропонований.

Поділитись у соц. мережах
Вас може зацікавити:
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: