BMW MOTORRAD друкує деталі мотоциклів на 3D-принтерах


Команда WSBK BMW Motorrad друкує компоненти для своїх мотоциклів на 3D-принтерах прямо на треку.

На даний момент BMWп'яті в конструкторському заліку 2020 року. Для експериментів та інновацій самий час, тому що ризик мінімальний. У гіршому випадку можна відкотити все як було, а в кращому - звикнути до інновацій і користуватися ними в наступному сезоні, ставши сильніше.

BMW Group випустили прес-реліз про використання нової технології, але не повідомляють, чи давно вони користуються нею. У будь-якому випадку, команда використовує дані телеметрії для отримання інформації про роботу нових варіантів компонентів - прямо тут і зараз, в реальних умовах. Ні черги, ні очікування - просто корисний новий компонент, надрукований і відразу готовий до бою.

Компоненти, які не піддаються істотним навантаженням, типу швидкознімні кріплення і так далі, йдуть відразу на мотоцикл. Але і елементи, які краще б робити з металу або карбону, теж можна друкувати - просто вони прослужать менше, зате прототип з 3D-принтера нічим не буде відрізнятися від того, який зроблять по обкатаній конфігурації з більш міцного карбонового композиту.

Більш того, на навантажених елементах пластик дозволяє більш точно і швидко отримати інформацію про знос і частини, на які припадають максимальні навантаження - деформація і деградація пластика підкаже про це очевидніше і точніше, ніж втома металу. Завдяки цьому можна змінити форму компонента або посилити кріплення ще до надходження в серію.

Фанатам гонок зазвичай доводиться спостерігати тільки триденний гоночний уїк-енд. А ось гоночні команди зазвичай знаходяться на треку за кілька днів до заїздів, тестуючи свої апарати і налаштовуючи під кожен трек. Наявність з собою 3D-принтера дозволяє оперативно виготовляти компоненти і не витрачати час на їх перевезення з заводу або складу і провести заїзди в потрібній конфігурації.

Поділитись у соц. мережах
Переглянуті оголошення
X Для зручності та економії трафіку встановіть додаток: