У нас легко шукати, зручно купляти, вигідно продавати!

Українські байкери та їхні спільноти

 

 
 

Мотоклуби - це спільноти людей, яких об'єднує одна спільна річ - мотоцикл. 

  Не дивлячись на загально поширений у світі негативний стереотип, в Україні такі спільноти вважаються позитивними для суспільства та носять, у більшості ситуацій, мирний характер. Асоціації самих мотоклубів та криміналу, фактично, є хибними. Адже українські мотоклуби не мають власного бізнесу чи фінансової зацікавленості в тих чи інших сферах життя, а існують виключно на членські внески учасників спільноти. Хоча досі у всьому світі існують так звані 1% мотоклуби. Названі так, після заяви президента АМА (Асоціації Мотоциклістів Америки) про існування не більше 1% із усіх  мотоклубів, що заявили про фактичну відмову підкорятись законам та не займатись криміналом. 


  Мотоклуб, як спільнота, складається із членів, людей із різних прошарків суспільства. Не беруться до уваги якісь особливі заслуги, місце роботи або взагалі її відсутність. Важливо це те, що людина має в собі мати змогу їздити достатньо часто на мотоциклі та вміти дотримуватись правил клубу і поважати його учасників. Ну і, звичайно, потрібен мотоцикл.

Ієрархія сучасних мотоклубів виглядає так:

President - президент, голова клубу або його чаптеру (відділення). Обирається на посаду шляхом голосування серед повноправних членів клубу. Здійснює загальне стратегічне керівництво клубом або його відділенням, веде переговори із іншими мотоклубами, офіційними представниками.

Vice President - віце-президент, тобто заступник голови клубу. Керує мотоклубом у разі відсутності президента або його смерті (до виборів). Офіцер.

Sergeant at Arms - керівник служби безпеки мотоклубу. Фактично третя особа в ієрархії клубу. Офіцер.

Treasurer - казначей мотоклубу. Веде усі фінансові питання клубу, а також збирає членські внески. У деяких клубах відповідає за кольори мотоклубу, веде їх облік, контролює видачу, а також вилучає їх у колишніх членів мотоклубу. Офіцер.

Road Captain - дорожній капітан. Їде на чолі клубної мотоколони, якщо цього не робить президент клубу. Прокладає маршрут, відповідає за безпеку на дорозі, харчування та відпочинок. Офіцер.

Member - повноцінний член мотоклубу. Володіє усіма правами, у тому числі правом голосу на виборах.

Prospect - кандидат в члени мотоклубу. Не має права голосу.

Hangaround - дослівно із англ. "крутиться навколо", фактично кандидат в кандидати.

Support - людина, що підтримує мотоклуб, але не відноситься до нього безпосередньо. 

Така складна ієрархія і довгий шлях до повноправного членства в мотоклубі обумовлені тим, що початково мотоклуби були орієнтовані на кримінал і, відповідно, виникала потреба у перевірці кожного члена клубу. 

Символіка мотоклубів.

  Відмінною рисою мотоклубів є спеціальні нашивки (так звані Кольори), які традиційно складаються з трьох різних частин: верхній рокер з назвою мотоклубу, центр з емблемою клубу і нижній рокер з місцем дислокації клубу. Їх нашивають на спину жилетки. Набір кольорів нашивок так само відіграє важливу роль для ідентифікації та повинен бути унікальним для кожного мотоклубу. Традиція нашивок походить від популярного мотоклубу Hells Angels MC, який став своєрідним «законодавцем мод» в цій галузі, однак мотоклуби, що протиставляють себе «Ангелам Пекла» або мають нітрохи не менше довгу і славну історію свого існування, зазвичай використовують власну схему розташування нашивок. Крім нашивок на спині, традиційно присутні нашивки на грудях, зазвичай це невеликі планочки з назвою мотоклубу, місцевістю його походження і особливим статусом власника нашивок, якщо такий статус є (президент, віце-президент і т. д.). Крім маленьких нашивок на грудях, іноді спереду внизу жилетки пришивається ще один рокер або з назвою місцевості, або уточнююче розташування клубу (наприклад, на рокера ззаду назву країни, а на рокера спереду назва міста), або просто вказує на місцевість, якщо формат мотоклубу не має на увазі нашивку рокера з місцевістю на спині, так як зазначена на передньому рокера інформація не є претензією на домінування.

  У багатьох мотоклубах прийнято поступово видавати нашивки вступаючому в мотоклуб, а не все відразу. Традиційно існує наступний порядок: вступивший в мотоклуб зобов'язаний носити жилет взагалі без нашивок, потім, набувши статусу Hangaround, має право нашити передній рокер. Prospect нашиває задній нижній рокер і, нарешті, повноправний член мотоклубу має право носити повністю всі нашивки. У деяких мотоклубів Hangaround може нашивати нижній задній рокер, а Prospect нашиває обидва рокера, але без центральної емблеми мотоклубу.

Види мотоклубів:

MG - MotoGang - «Бандитський» мотоклуб з дуже жорсткою ієрархією і прихованими від публіки цілями і завданнями.

MC - Motorcycles Club - традиційний мотоклуб зі строгими правилами і звичаями: тільки чоловіки, не гомосексуалісти, можливі расові критерії, іноді обмеження за класом і / або маркою мотоцикла.

MCC - MotorCycles Community - спрощена версія МС. На відміну від попередніх спільнот, не зобов'язані влаштовувати байк-шоу і байк-фестивалі, можуть не мати свого клабхауса, мають нашивки на грудях або на рукаві, але за поширеними зараз «британським правилами» МСС мають право на носіння нашивок на спині.

CMC - Christian Motorcycles Club - християнський мотоклуб, найчастіше ті ж МС з усіма традиційними правилами і звичаями, але в основі ідеології клубу лежать ідеї християнства.

LE MC - Law Enforcement Motorcycle Club - мотоклуб, що складається тільки з людей, службовців або тих, що служили колись у будь-якій державній силовій структурі: поліції, армії, МНС і т. д. Такі клуби виникли як пряма відповідь і противагу 1% -м мотоклубам, а також з огляду на те, що 1% -ні мотоклуби і клуби, які їх підтримують, принципово не приймають до своїх лав людей, що коли-небудь служили в правоохоронних органах. Найвідоміший і поширений Law Enforcement мотоклуб Blue Knights MC був заснований в США у 1974 році і має чаптери в 45 штатах Америки, 7 штатах Канади і 25 країнах Європи і Азії, нараховуючи в цілому 643 чаптера по всьому світу.

MFC - Moto Fanats Club - клуб любителів мототехніки, не має обмежень по типу транспортного засобу та його кубатури і навіть зовсім не обов'язково мати власний мотоцикл, щоб стати членом цього клубу. Іноді помилково називаються СМС - Club of MotoCyclists.

RC - Riders Club - клуб любителів їзди на мотоциклах, зазвичай без будь-якої ієрархії, клабхауса і жорстких правил.

OC - Owners Club - клуб, який об'єднує власників мотоциклів одного виробника (наприклад, HOG - Harley Owners Group)

MM - Motorcycle Ministries - «Мотоциклетне служіння», вид об'єднання байкерів під егідою різних протестантських церков, за структурою найближче до RC (чим і відрізняються від CMC), але мають християнство як основу своєї ідеології.

FMC або WMC - Female Moto Club, Women Moto Club - жіночий мотоклуб, зі своїм статутом, правилами, звичаями, членами якого можуть бути тільки жінки.

GMC - Gay Moto Club -  спільнота байкерів-гомосексуалістів. Немає жорстких обмежень по гендерній ідентичності. В європейських країнах переважно беруть участь у відкритті гей-парадів. В Україні фактично таких мотоклубів немає. В сусідній РФ найвідомішим мотоклубом такої категорії є "Ночные Волки".

Членство в мотоклубі.

  Шлях нового члена до складу клубу зазвичай досить довгий. Починається все з особистого знайомства з уже діючим членом клубу. Якщо новачок вселяє довіру, то він представляється іншим членам клубу, причому на представника (поручителя) автоматично покладається відповідальність за всі подальші дії протеже. При позитивному враженні на членів клубу, йому присвоюється статус support. Після певного часу (це може бути рік і більше, в залежності від ряду обставин), якщо «саппорт» позитивно зарекомендував себе в клубі, на загальних зборах піднімається питання про його прийняття в клуб і йому присвоюється ранг hangaround - першої, нижчої із ступенів в ієрархії. За нею йде prospect і member. З «мемберів» (повноправних членів MC) вибираються або призначаються керівники клубу: президент, віце-президент, скарбник і інші.

  Відносини в клубі будуються за принципом жорсткої ієрархії - «хенгераунд» підпорядковується «проспектам» і «мемберам», «проспект» - «мемберам» і всі три категорії - вимогам статуту, офіцерам і президенту. Головна фігура - президент, який очолює клуб і веде збори. У деяких клубах він має право додаткового голосу. Президент і офіцери утворюють Раду клубу, яка володіє виконавчої, законодавчою та судовою владою, може вносити зміни до статуту і накладати дисциплінарні стягнення на членів клубу та «саппортів». Основні заохочення - це швидке просування по ієрархічній драбині і звільнення від членських внесків. Покарання - непопулярні роботи, грошовий штраф, тимчасове позбавлення прав і привілеїв, застосування фізичних заходів і вигнання з клубу. Останнє вважається найсерйознішим і відбувається на загальних зборах клубу, якщо обвинувачений має низький ранг, або на зборах тільки «мемберов», якщо розглядають проступки «мембера» і тим більше «офіцера». Всі допущені можуть висловити свою думку, але в будь-якому випадку тільки «мембери» мають право голосу. Якщо прийнято рішення про вигнання члена клубу, то він негайно знімає жилет з «кольорами», залишає його і залишає будівлю клубу.

Велика четвірка.

До числа найбільших MC, які мають філії не тільки в США, але і в багатьох країнах світу (так звана «Велика четвірка»), відносяться:

Hells Angels MC
Outlaws MC
Pagans MC
Bandidos MC

В Україні присутні чаптери Hells Angels MC та Bandidos MC, згідно інформації, що розміщена на офф.сайтах цих мотоклубів. 

 Однак, на сьогоднішній день, немає або дуже мало інформації про багато українських мотоклубів, що існують в обласних та районних центрах. Саме тому, на сайті UAmoto.com створено розділ Мотоклуби, де кожен мотоклуб може безкоштовно розмістити інформацію про себе. А також повідомляти колег байкерів та мотолюбителів і жителів свого міста про заплановану мотоподію через розділ Календар мотоподій.

  Тож якщо ви представник мотоклубу або ваші друзі є членами мотоклубу - обов'язково зверніть увагу на розділ Мотоклуби. Реєстрація проста та безкоштовна. А розміщену інформацію про ваш мотоклуб обов'язково переглянуть відвідувачі дошки безкоштовних мото оголошень UAmoto.

 
Поділитись у соц. мережах:

Для роботи сайту ми використовуємо cookie-файли. Ви можете прочитати докладніше про cookie або змінити налаштування браузера. Відключення cookie-файлів призведе до неполадок в роботі сайту. Продовжуючи користуватися сайтом без зміни налаштувань, ви даєте згоду на використання ваших cookie-файлів. Це абсолютно безпечно!